Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Oct 2014, 12:21

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: DE LA INJECTII
MesajScris: 07 Ian 2007, 10:19 
Neconectat

Acum 2 saptamani am facut o injectie,Polidin cu Diclofenac, dupa care am ramas cu un nodul la locul injectiei.Am incercat cu comprese, masaj ...dar se pare ca nu cedeaza.Imi poate recomanda cineva ce as putea face in aceasta situatie.Va multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: DE LA INJECTII
MesajScris: 07 Ian 2007, 13:55 
Neconectat

nu stiu ce ar trebui sa faci,dar daca nu sint facute cum trebuie sint periculoase injectiile;fratele meu a facut cind era copil mic injectii in picior,nu stiu sigur ce anume si ce virsta avea,dar are de peste 30 de ani,o gropita si nodul in locul in care a facut injectiile;nu-l deranjaza,dar totusi nu avea nevoie de asa ceva

Sus

MesajScris: 07 Ian 2007, 18:15 
Neconectat

Acest nodul se numeste flegmon fesier postinjectie si se datoreste modului incorect in care s-a facut injectia.
De obicei se ajunge la o mica interventie chirurgicala prin crestarea lui.
Masajul acestui flegmon in faza acuta este o greseala.
Poti aplica o punga cu gheata ,timp de 5-10 minute apoi pauza.Se repeta.
Dar cel mai bine ar fi sa te vada medicul de familie,daca acest nodul are dimensiuni mari,roseata locala,etc.

Mesaj modificat de autor pe 7.01.2007

Sus

MesajScris: 07 Ian 2007, 21:20 
Neconectat

Va multumesc mult...o sa incerc si la medicul de familie

Sus

MesajScris: 08 Ian 2007, 13:08 
Neconectat

poate fi si flegmon, dar nu cred. mai degraba a punctionat un mic vas de sange, nu a tras pistonul seringii inainte de impinge serul si iata urmarea.grija cu masajul brutal, comprese cu foi de varza si antiinflamatoare ajuta.

Sus

Subiectul mesajului: Re: De la injectii
MesajScris: 14 Sep 2008, 13:45 
Neconectat

am si eu ceva neclar.e vorba de varul meu.cu 3saptamani in urma a facut o criza de rinichi cazand in camera.doctorul care a venit sa-l ajute,nestiind ca va urma sa elimine o piatra,i-a facut 2 injectii in soldul drept iar de atunci,din primele secunde nu si-a mai simtit piciorul pt cateva ore.acum e tot grav.poate merge pe el dar are senzatia de febra permanenta si talpa piciorului fierbinte tot timpul.a fost la un neurolog care i-a zis ca are probleme la coloana...a facut investigatii pt coloana in belgia dar totul e perfect.ce sa mai faca?e oare de la injectiile doctorului?(injectiile au fost facute in romania de doctorul din comuna iar doctorul nu vrea sa-i spuna ce injectii i-a facut)ne puteti ajuta cu un sfat macar?

Sus

Subiectul mesajului: Re: De la injectii
MesajScris: 28 Oct 2012, 21:36 
Neconectat

buna ,asa am si eu de ceva ani ,dar am o groapa foarte foarte mare ,si e foarte jenant .uneori cand fac sport ma doare ,dar foarte foarte rar. nu stiu ce ar trebui sa fac .multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]