Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Dec 2014, 08:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: de ce nu imi vine?
MesajScris: 28 Iul 2006, 13:18 
Neconectat

Buna ziua, ma numesc Mihaela si am o problema.Luna trecuta am avut o menstruatie normala, pe 24 mai. Luna aceasta pe 3 si 4 iunie am avut contact sexual protejat ( cu prezervativ).Pe 5 a aparut o infectie vaginala, cu usturimi, mancarimi, umflaturi, scurgeri, am fost la doctor, si mi s-a spus ca am candida. Am facut un tratament cu ovule Meclon si acum, trebuia sa imi vina ciclul de pe 24, dar nu a venit,am o intarziere de 4 zile. Care poate fi cauza?Pot fi gravida sau e din cauza infectiei?Prezervativele le-am verificat, nu erau rupte,dar nu stiu ce sa fac. Sunt foarte ingrijorata.Pot fi gravidaVa rog ajutati-ma.
Mesaj modificat de autor pe 28.07.2006

Sus

Subiectul mesajului: Re: de ce nu imi vine?
MesajScris: 29 Iul 2006, 00:02 
Neconectat

stai linistita..k nu e nimic anormal..
se poate sati intarzie..din dif erite motive..stai linistita dak tia intarziat 4 zile nu are nimic..ca metoda contraceptiva folosesti doar prezervativul?iti sugerez sa mai gasesti ceva pe langa..k i caz k se rupe..k sa afli dak ai ramas insarcinata poti face un test de sarcina dupa 7 zile de la actul sexual..

Sus

MesajScris: 30 Iul 2006, 00:01 
Neconectat

Intarzieri pot aparea la persoane care au avut ciclu regulat. Stai linistita, atata timp cat ai folosit prezervativ, nu ai cum sa ramai insarcinata. Folosit corect, este cel mai bun. Nu te-as sfatui sa recurgi la o metoda hormonala.

Sus

MesajScris: 29 Dec 2006, 22:02 
Neconectat

salut,
nu cumva ai racit ?viroze?tratament recent cu antibiotic?raceala la ovare?sunt toate motive pt.intirziere.speram daca testul este negativ nu e sarcina.daca totusi dnu-ti vine in 2 sapt. du-te la un control ginecologic.poti sa faci baie cu ceai coada soricelului,sau sa stai pe aburi.sanatate si an nou fericit

Sus

MesajScris: 29 Dec 2006, 22:34 
Neconectat

Poti sa ramai insarcinata chiar daca el "a avut grija" iar faptul ca nu ai avut orgasm nu are nici o legatura. Se poate intampla ca testul de sarcina sa iasa negativ daca nu l-ai utilizat corect. Totusi, daca nu este vorba de o sarcina, se poate sa fie o dereglare hormonala.

Sus

MesajScris: 31 Dec 2006, 19:35 
Neconectat

e posibil sa fiu insarcinata?
am o intarziere de 5 zile ,iar ciclul meu este regulat 28 de zile.am facut 2 teste de sarcina si ambele au fost negative.nu situ ce sa mai cred.este prima oara cand se intampla sa imi intarzie atat de mult si pe langa asta am inceput sa am si greturi.e posibil ca testele sa nu indice corect rezultatul si sa fiu insarcinata?

Sus

MesajScris: 25 Ian 2008, 00:58 
Neconectat

buna!am si eu o problema:...ultima data menstruatia mi-a venit pe 15 decembrie si normal ar fi trebuit sa imi vina pe 13 14..am dureri de mijloc de ceva zile dar ea tot nu apare.Sunt ingrijorata [am uitat sa mentionez ca nu este prima data cand imi intarzie dar niciodata asa mult.:cry:.].ar putea fii vorba de o sarcina?
..desi sunt virgina dar eu si prietenul meu ne mai ''jucam ''din cand in cand prin atingerea organelor:emb: dar bineinteles ca nu a ejaculat in mine..va rog mult sa ma ajutati:((...sunt total confuza

Sus

MesajScris: 19 Iun 2008, 21:14 
Neconectat

dak am avut un contact sexual protejat..nu a ejaculat in mine..prezervaticul era bun.. pot ramane insarcinata? kuba trecuta mia venit pe 13 akm suntem pe 19 si intrebuia sami vine de pe 13 inkolo? ma ajta cineva si p mine cineva?:( pls

Sus

MesajScris: 28 Iul 2008, 19:59 
Neconectat

Buna fetelor,
As vrea sa va intreb ceva.Am aproape 15 ani shi inca nu mi-a venit ciclul.Ce pot se fac? Credeti ca este o problema? La ginecolog imi este frica sa merg...sau poate doar rusine. Ce ma sfatuiti sa fac?

Sus

MesajScris: 29 Iul 2008, 02:33 
Neconectat

stai linistita...depinde de corpul tau..am o prietena caruia i-a venit la 15 ani jumate...mai asteapta un pik ai rabdare...:P

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]