Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 30 Iul 2014, 16:06

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cura de slabire Dr. Ionut Moraru
MesajScris: 19 Apr 2007, 13:18 
Neconectat

Salut,pt toata lumea:)!Ai dreptate alexandra,infometarea este unica solutie pt a slabii,exceptind cazurile in care se practica si exercitiul fizic!Pt ca ,oricum ai lua-o,toate regimurile "miraculoase"au ba,tot pe o anumita infometare se bazeaza:mrgreen:!Iar "marele secret"pt o reusita...vreti sa vi-l spun,nu-i asa?;)...MOTIVATIA,asta este dragi "luptatoare",iar -din nefericire pt majoritatea dintre noi:(-aceasta=un barbat(ca e un iubit,un viitor iubit,un sot,un amant,samd:lol:,).De ce sunt atit de..."definitiva"???...hm,astept sa ma contraziceti:D!Deci,fetelor,marea problema ar mai fi ca,MOTIVATIA(cea mentionata mai sus;)),apare doar dupa ce reusim singure sa ajungem la un rezultat dorit!!!Si-atunci,haideti sa fim-iarasi-realiste si s-o spunem:si noi(ca si ei)dorim ceea ce nu avem,la urma urmei,cred ca asta este MAREA MOTIVATIE a vietii umane!Na,ca am dat-o-n filozofeala,dar nu-i asa ca mica noastra problema,de kg in plus,nu mai este atit de MARE?Si asi putea continua:P,eh,ma opresc!Bafta!!!

Sus

MesajScris: 20 Apr 2007, 01:56 
Neconectat

:(AM DAT 25,O RONI PE CURA LUI IONUT M SI NU ESTE BUNA.NU AM DAT JOS NIMIC.INCERCATI XENADRINA .ESTE BUNA PTR CEI CU REZSTENTA MARE.ACUM IAU ABSORBITAL FAT.SPER CA E F BUN.:lol:

Sus

MesajScris: 14 Mai 2007, 13:08 
Neconectat

Buna fetelor!Eu am inceput aceasta cura de 5 zile,dar inca nici un rezultat.Acum mi-am comandat si Biomed Slip ,nu mananc dulciuri,nu paine,beau apa multa,sa speram ca pana la urma vor aparea si rezultatele.Va pup!!!!!!!:emb:

Sus

MesajScris: 12 Iul 2007, 09:34 
Neconectat

Nu cred ca-i ceva serios. Administrarea pastilelor, nu vedeti, e foarte ambigua. Se iau, conform graficului cu un pahar de apa. Cand, oameni buni? Inainte, dupa, sau in loc de...vorba bancului.Toate curele astea care lasa loc de interpretari, de a face asa cum crezi tu ca e bine, sunt tepe. De aia nu functioneaza, ca n-ai stiut tu cum sa iei pastilele. Ba mai contine si spirulina, care-i foarte buna in anemii. Am mai vazut o cura pe NaturaPlant.ro. Una cu prafuri. Alea cica sunt chiar in loc de...mancare. Iei prafurile cu apa si gata...nu mananci, nu bei si... slabesti de tot. Daca nu faci ce zice acolo te ingrasi de crezi ca nu-i adevarat. Pentru ca prafurile sunt pline de suplimente alimentare care-ti asigura (cica) necesarul energetic pe o zi. Curele astea de slabire trebuie facuta sub supravegherea unui medic nutritionist, cu un regim alimentar suportabil (fara infometare)si mai ales personalizat. Ce mi-e bun mie, nu ti-e bun tie. Nu exista cura de slabire universal valabila, nici pastilute minune pentru toti. Oricum descoperirea secolului nu a fost facuta pentru ca toata aceasta "grasime" este din stresului si poluarea zilnica, din porcariile pe care le mancam. Mai ii auzi pe vegetarieni ca sa mananci aia si aia ca sunt bune si carnea este cancerigena. Aiurea. Toate legumele astea atat de laudate sunt pline de pesticide si asa cum puii sunt indopati cu hormoni de crestere, asa si pamantul este "indopat" cu fel de fel de ingrasaminte. Asta este marele nostru necaz. Mancarea. Aerul pe care-l respiram, plin de noxe. Asa cum se schimba clima si vedem acum ceea ce se cheama incalzire globala, asa si metabolismul nostru s-a dereglat din cauza poluarii. Exista tot felul de "cercetatori" care s-au imbogatit aruncand pe piata curele lor de slabit, care mai de care mai atragatoare si mai convingatoare. Apa de ploaie. Eu mananc putin si cantarit. Nu mananc zahar, grasimi, carne foarte putina, multe legume, fructe in fiecare zi cca.400 gr. Deci o dieta echilibrata la maxim cu paine cantarita. Poate ati ghicit : sunt diabetica. Si cu toate astea am 15 kg. in plus, pe care le duc foarte greu.Nu-mi spune nici un doctor ce trebuie sa fac ca sa slabesc. Mi-au tot scos din dieta ba una , ba alta. Am sa ajung sa mananc paine cu ceai si cred ca tot grasa o sa fiu. Toata lumea zice : slabeste! Ce usor! Poate-mi da cineva un sfat. Cum?

Sus

MesajScris: 09 Aug 2007, 08:19 
Neconectat

Iau cura de slabire de 2 luni si eu si mama si am slabit 8 kg eu (de la 76 la 68) si 9 kg mama (de la 78 la 69). Nu am mai mancat paine si mezeluri, in rest am mancat normal. Am mai incercat si alte metode de slabit care nu prea au dat rezultate, dar cu asta slabesc incet si sigur. Cel mai mult imi place ca nu mai imi mai este foame tot timpul ca la alte cure de slabire. Daca vreti sa va infometati incercati sa luati si pastilele o sa va ajute sa nu mai simtiti atat de pregnant foamea(eu nu m-am iinfometat si tot am slabit).
Va pup pe toate si sper sa reusiti sa slabiti.

Sus

MesajScris: 11 Aug 2007, 13:40 
Neconectat

salut!haideti sa va zic ce am incercat je!:)am incercat cura daneza de 13 zile (se zice ca schimba metabolismul si nu mai pui pe tine 2 ani) si a dat rezultat,am slabit 5,5 kg se putea si mai mult dar nu e bine totusi in 13 zile sa slabesti atat de mult,nu e indicat!nu e chiar greu de tinut cu un pic de vointa.am terminat cura acum 4 zile si am trecut la un regim de viata mai echilibrat!Atentie deosebita cu infometarea....MARE ATENTIE!o sa clacati daca va infometati.am incercat sa fac si asa si dupa 1 luna am spart figiderul!:)nici cura aia disociata nu e buna(am incercat-o si pe aia,am slabit cu ea si in max 2 luni am pus tot inapoi).cum naiba sa mananci acelasi aliment toata ziua???si apoi nu mai zic ca o sa ai carente de vitamine,minerale etc..revenind la sub cu infometarea,nu poti sa te infometezi luni de zile ptr ca indata ce veti manca o sa puneti inapoi dublu ptr ca organismul incearca sa recupereze ce a piedut:mrgreen:organismul uman e f complex si smecher!?:Dnu-l poti pacali la infinit...exista, persoane care in mod normal consuma 2-3ooo de calorii /zi si au facut prostia de a tine o dieta cu f putine calorii(500-600),(clar asta e infometare)au slabit,apoi s-au mentinut o vreme si apoi s-au ingrasat!deci, atentie cu infometarea!!!! cine vrea sa incerece aceasta cura cu mare placere i-o dau!!nu am calculat caloriile la dieta daneza,cred ca are 900- 1000calorii.

Sus

MesajScris: 11 Aug 2007, 13:47 
Neconectat

aaa si lasati prostia cu pastilele!daca aveti peste 100 de kg probabil ca ar fi indicate si medicamentele. pastilele trebuie sa fie ultima optiune!nu mai zic ca mai apar si reactii adverse.eu cred ca medicamentele astea iti dau metabolismul "peste cap"!

Sus

MesajScris: 11 Aug 2007, 14:00 
Neconectat

Spunea cineva de niste prafuri!?ce-s astea??credeti ca alea tin de foame?ma indoiesc!!ce faci dupa ce renunti la acel praf??ca odata si odata tot tre sa renunti,nu?nu pti sa inghiti toata viata "praf"!

Sus

MesajScris: 20 Aug 2007, 13:32 
Neconectat

Am tinut si eu cura de slabire Dr. Ionut Moraru anul trecut am slabit 5 kg dar nu am tinut in paralel si o dieta am mancat normal dupa obiceiurile mele.Acele capsule se iau cu jumatate de ora inainte de masa in nici un caz dupa si cura trebuie continuata 3 luni pana la pierderea kg in plus.Eu am tinut doar 3 saptamani.;)

Sus

MesajScris: 23 Aug 2007, 21:44 
Neconectat

Acum 3 ani aveam peste una suta kg.

Am tinut fel si fel de cure vreo 8 luni in care am slabit 20 de kg. una dintre cure este cea a dr. Arthur Agatston, in care nu se mananca carne de vaca, rata, gasca, semipreparate, porc, vitel, paste fainoase, branza, anumite legume, anumite fructe, oricum destul de complicat. De atunci m-am ingrsat si slabit de cateva ori dar cu chiu si vai inapoi la 80. Acum am plecat de la 85 cu cura daneza. Maine sunt in ziua a 4-a. Acum am probleme foarte mari in viata de familie, sotul si-a gasit o alta femeie pentru ca nu mai corespund standardelor. Si in cariera am probleme. Daca slabesc va anunt. As vrea sa nu mai apelez la mancare ca solutie de linistire, dar este foarte greu. Eu cred ca asta e problema mea,mananc foarte mult ca sa compensez celelalte nefericiri.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 48 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]