Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 24 Apr 2014, 01:05

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: cresterea unghiilor
MesajScris: 13 Aug 2006, 18:17 
Neconectat

sal all:Das vrea sa stiu shi eu ce-mi recomandatzi pt cresterea unghiilor deoarece am o problema shi le rod:(:(:(dar am inceput sa ma las d meseria asta:)):))shi as vrea sa le am din nou mari:)please help me:*:*:*:*

Sus

Subiectul mesajului: Re: cresterea unghiilor
MesajScris: 17 Aug 2006, 10:50 
Neconectat

sal..si io am avut aceeasi problema k tine...numai k io rodeam si pielitzele...shame on me!!!..nici nu-mi dadeam seama knd incepeam..de cand am inceput sa ma abtin cat de cat..o inceput sa-mi creasca..si apoi cand le-am vazut ce frumoase sunt cand sunt lungi nu le-am mai ros..ai putina rabdare pana iti cresc cat de cat...apoi fa-ti manichiura..pe mine manichiura frantuzeasca m-a ajutat mult..cand le vad asa frumoase nu-mi mai vine sa le rod (nici nu prea mai pot k s-au intarit mult de cand am renuntat la obicei)...io zik k nu e cazu sa iei medicamente k sa-ti creasca ....dar io zik sa incerci sa te controlezi si de fiecare data knd iti vine sa le rozi gandeste-te la microbii pe care ii iei...la mine o fost mai grava faza cu unghiile..k la un moment dat am inceput sa fac puroi..sa-mi cada unghia...foarte neplacut...insa..akum am si io unghii lungi..nu-mi mai e rusine cu mainile mele...dak mai vrei sa mai vorbim io is aici..p forum...te incurajez oricand pt k sa scapi si u de viciul asta...a..sa nu uit..cand ti le tai nu ti le taia prea scurte..e posibil sa te apuci din nou de obicei...mult SUCCES!:D
Mesaj modificat de Administrator pe 17.08.2006

Sus

Subiectul mesajului: Re: Cresterea unghiilor
MesajScris: 19 Aug 2006, 13:43 
Neconectat

Buna!
Cred ca aproape toata lumea a vut la un moment dat probleme cu "rosul". Dup aun act de vointa nu mi le-am mai ros si am descoperit o crema la un Plafar, se numeste "sanopil", de la Gerovital Cosmetics. Mie mi-a facut super bine. Nu mi se mai exfoliaza deloc, sunt tari si imi cresc repede. Eu ma dau in fiecare seara desi tratamentul e recomandat sa se tina 6 zile dupa care o pauza de 6 zile si tot asa. Sper sa iti mearga!

Sus

MesajScris: 19 Aug 2006, 13:47 
Neconectat

va multzumesc mult pt sfaturi:*:*:*:*dar chiar nu mai stiam ce sa fac...sper sa-mi fie d folos informatiile pe care mi le-atzi dat

Sus

MesajScris: 19 Aug 2006, 13:57 
Neconectat

Si eu am avut problema asta.Am avut mult timp unghiile lungi si frumoase,nu aveam nici o problema cu ele,pana inainte de bac.Atunci,din cauza stresului au inceput sa se exfolieze si le rodeam de mai aveam un pic si-mi rodeam si degetele.De ros am scapat usor,dar nu am putut sa le las din nou lungi decat dupa un an pt ca se rupeau foarte usor.Eu am luat niste vitamine,dar mai mult pentru ca imi cadea si parul.Nu prea au avut mare efect asupra unghiilor.Poti sa incerci cu ulei de masline in care adaugi vitamina A uleioasa si faci bai calde la ungii in fiecare seara.Daca ai rabdare,da rezultate.Eu n-am avut rabdare :mrgreen: Poti sa-ti dai si cu lac de unghii cu vitamine.Eu imi dau de viecare data cand imi fac manichiura cu un fel de ulei hranitor de la Gabrini (e mov) si dupa cateva minute imi dau cu un lac cu multivitamine,tot Gabrini (roz) si apoi imi dau cu oja.La mine chiar au avut efect.Sunt si ieftine (vreo 20 000).Am incercat si cu un alt lac mai scump,cam 100 si ceva de mii si n-a avut nici cel mai mic efect.In orice caz,Stefi are dreptete,daca ai tot timpul unghiile date cu oja e mai putin probabil sa-ti vina sa le rozi,si pe langa asta eu am observat ca de la oja se intaresc.Am mai avut o data probleme cu unghiile,mi se rupeau foarte tare si am vrut sa le las o perioada fara sa le dau cu nimic,sa se regenereze.Si mai rau se exfoliau si se rupeau,dar dupa ce am inceput din nou sa-mi dau cu oja si-au revenit.Sper sa gasesti o metoda care sa le refaca.Bafta!

Sus

MesajScris: 20 Aug 2006, 00:35 
Neconectat

Eu am avut probleme cu unghiile de cand ma stiu. Singura perioada cand am avut intr-adevar unghii de vedeta a fost perioada sesiunilor cand imi cumparam cate o sticluta cu vitamina A uleioasa si ma dadeam pe unghii in fiecare zi. Pentru ca invatam - deci nu faceam nimic altceva cu mainile - stateam cu unghiile unse asa vreo 2-3 ore zilnic. Si aveam niste unghii de invidiat!
Dar de atunci n-am mai avut rabdarea, timpul sau prilejul sa mai tin atatunghiile unse. In schimb am incercat toate tratamentele de la Avon, Oriflame (mai putin din comert, este adevarat)si degeaba. Unghiile mele sunt casante, se exfoliaza, intr-un cuvant ma exaspereaza. Am incercat si cu baie de ulei cald seara, dar degeaba. Va rog, imi poate de cineva o solutie?

Sus

MesajScris: 20 Aug 2006, 12:18 
Neconectat

Buna Mirela. Nu stiu tratamente din comert care ti-ar putea ajuta unghiile (tot produse de la avon foloseste si o prietena de-a mea careia i se exfoliaza unghiile) dar io zic ca poate ar trebui sa te gandesti de unde vine problema asta...de obicei problemele din interior se reflecta in exterior...poate ai deficit de vitamine...vitamina B2(RIBOFLAVINA) ajuta parul, unghiile si ochii sa fie sanatosi si totodata ajuta organismul sa primeasca necesarul de energie din alimente. Surse naturale de vitamina B2: carne, ficat, rinichi, oua, lapte, branza, cereale, drojdie de bere...doza recomandata este de 1,1 mg/zi (doua oua asigura 50% din doza recomandata /zi)...incearca sa ai o alimentatie sanatoasa, variata si incearca si o vizita la un dermatolog..de ce nu?..ei ne pot ajuta in descoperirea cauzelor si ne pot oferi tratamente. Mult succes!

Sus

MesajScris: 22 Aug 2006, 09:18 
Neconectat

Si eu am avut inca de mica probleme cu rosul unghiilor.Tot de la stres mai mult dar a devenit si o obisnuinta.Acum am renuntat de tot la acest obicei dar tot mai am ceva probleme cu unghiile pentru ca sunt foarte moi.Nu stiu ce sa fac cu ele sa se intareasca cat de cat:(
pupici

Sus

MesajScris: 22 Aug 2006, 17:06 
Neconectat

Dar eu lapte, branza, oua mananc, de fapt intotdeauna am mancat. Cu parul nu am probleme, cu ochii am, in sensul ca am miopie -2,25. Calciu am avut mereu deficienta, ajunsesem la un moment dat in pragul spasmofiliei, am fost la doctor si mi-a dat un tratament de urmat din 6 in 6 luni, pe care eu l-am facut la greu timp de 10 ani, cand iarasi nu m-am simtit bine, m-am dus iar la doctor, am facut analize si eram in pragul hipercalcemiei. Asta se intampla acum 4 ani. Dar si atunci unghiile mele erau casante. Am perioade cand sunt intregi, am perioade cand se exfoliaza. Dar, oricum ar fi, se rup repede.

Sus

MesajScris: 24 Aug 2006, 03:17 
Neconectat

si eu am avut aceasta problema pana la 22 ani :(si imi rodeam si pielitele si unghiile.imi era rusine cu degetele mele,mai ales in mijloacele de transport.m-am lasat la cursurile de manichiura:lol::P si acum am niste unghii super.fa-ti manichiura la un salon calumea si alege un french sau o pictura pe toata unghia pt ca dureaza mai mult si in acest timp unghia o sa creasca.bafta si daca ai nevoie de o pictura frumoasa te ajut cu cea mai mare placere.
Mesaj modificat de autor pe 24.08.2006

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 46 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]