Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Iul 2014, 14:09

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: cosurile
MesajScris: 28 Mai 2008, 18:48 
Neconectat

Nu am mari probleme cu cosurile.....imi apar din cand in cand. Insa problema este ca imi apar si pe piept si pe umeri. este foarte inestetic si imi trec destul de greu.:( daca le storc ramane o urma cat craterul si trece greu. Daca nu tot urate sunt si tot greu trec. ce sa fac?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Cosurile
MesajScris: 29 Mai 2008, 12:08 
Neconectat

Buna,

Iti recomand sa citesti urmatorul articol: Acneea, bat-o vina! .

Multa sanatate!

Sus

MesajScris: 08 Iun 2008, 16:45 
Neconectat

hallo.am si eu ca toata lumea probleme cu acneea.am decis sa merg la un dermatolog:cry:.sunt din sb ,daca stie cineva un dermatolog bun aici ,va rog sa ma ajutati

Sus

MesajScris: 10 Iun 2008, 11:53 
Neconectat

buna ziua.am si eu o intrebare:a auzit cineva de asocilin sau a folosit? se gaseste la faemacia vetrinara,mi-a zis cineva de el ca e bun ptr cosuri, dar as vrea sa aud si alte pareri sau pe cineva care l-a folosit.

Sus

MesajScris: 13 Iun 2008, 19:45 
Neconectat

Buna,stiu ca ASOCILIN este pt. uz veterinar se foloseste in speta pt. tratarea ugerului la ...vaca ,oaie...etc. ,si stiam va se poate folosi in uz uman doar pt. calcaie foarte crapate ,dar pt. cosuri...nu stiu ce sa zic.Multa sanatate tuturor ,sa auzim de bine :)

Sus

MesajScris: 13 Iun 2008, 19:49 
Neconectat

Am uitat,sa stiti ca uneori, aparitia cosurilor poate avea si o cauza organica ,o 'incarcare' pe ficat si fiere,deci aveti grija ce tratati.
Sa auzim de bine :)

Sus

MesajScris: 14 Iul 2008, 11:15 
Neconectat

am avut cosuri dar am scapat cu pilulele acnezine,pe care mi le-am comandat de pe site-ul tratament-antiacnee.ro. Sa stiti ca scapati de cosuri rapid cu aceste pilule,eu am incercat si a avut rezultate f bune,aveam si niste pete de ani de zile care mi-au trecut cu acnezine.incerca-ti si voi cei care aveti cosuri si o sa vedeti ca aceste pilule fac miracole.va pup pe toti si sa scapati de acnee cat mai repede.:D

Sus

MesajScris: 16 Iul 2008, 21:35 
Neconectat

cristina10 .. chiar crezi ca acnezine asta te scapa sau e doar o vorba ? daca era miraculos trebuia sa se auda de el .. macar de ar fi

Sus

MesajScris: 05 Aug 2008, 21:27 
Neconectat

olla:) deci inainte de a veadea acest forum am folosit zynerit si vreau sa va zic ceva foarte important vazand commentariile voastre-va apareau cosuri deoarece are o perioada de valabilitate de aprozimativ 40 de zile de la cumpararea produsului.;)

Sus

MesajScris: 14 Aug 2008, 17:20 
Neconectat

Am 27 ani, si cam de 10 ani am incercat tot pt. a rezolva problema acneei...nimic nu a avut efect pe termen lung...cremele Avene sunt foarte bune pentru ingrijire si intretinere ( toata gama de la demachiant, apa termala si crema, le folosesc de cativa ani), dar nu rezolva problema complet.
In urma cu cateva luni am fost in vizita la bunica unei prietene, asistenta medicala pensionata...mi-a spus ca tamponarea zonelor afectate cu urina propie are efect garantat...cand am auzit prima data abia am putut sa ma abtin sa nu-i zic ca e nebuna sau sectanta...dar prietena mea m-a asigurat ca si ea a folosit aceasta metoda (are un ten superb si ea si bunica ei) si cu multe incurajari, am incercat si eu.
Va spun ca efectul este spectaculos imediat, inclusiv urmele vechi dispar si chiar si ridurile fine...
Acum...vedeti si voi...

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 91 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]