Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Dec 2014, 05:12

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ciuperca la unghie
MesajScris: 29 Mai 2006, 23:13 
Neconectat

Am de vreo 2-3 ani cred o ciuperca sau ceva de genu asta la unghia mare de la piciorul stang. unghia arata de parca ar fi uscata si cand o tai sub ea e un fel de praf. Nu ma supara decat ca arata urat. atasez un link cu un desen facut de mine poate e mai explicit.:mrgreen:
http://img232.imageshack.us/img232/3589/degetciperca0go.png

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ciuperca la unghie
MesajScris: 30 Mai 2006, 11:24 
Neconectat

Da..stiu despre ce e vorba, are sotul meu si am lut-o si eu...cred ca prin forfecute. Acum ne-am cumparat ustensile separate. Cel mai bun (ieftin si naturist) tratament e cu otet de miere cu miere. Tamponezi locul cu o vata imbibata in otet si lasi sa se usuce. Asta in fiecare seara. E eficienta. Succes!

Sus

MesajScris: 31 Mai 2006, 10:39 
Neconectat

Scuze...era vorba de otetul de MERE + MIERE, de la Apicola.
Mesaj modificat de autor pe 6.06.2006

Sus

MesajScris: 02 Iun 2006, 14:44 
Neconectat

La picior am avut si eu, tot asa la unghia mare... si cam tot asa era, un praf alb, si se uscase rau unghia... din pacate singura mea solutie si cea care a si functionat a fost Lamisil pastile. Am facut 3 luni tramanet, este ft costisitor...m-a dus la 8 mil... dar a meritat. Mai incercasem cu altceva dar nici o sansa. Daca gasesti bafta mare.
Eu acum ma chinui la unghiile de la mana, de la degetele mari, le mai am pe astea, dar nu stiu exact daca e cuperca. Urmez un tratament dat tot de cineva de pe site.
Oricum, bafta!

Sus

MesajScris: 05 Iun 2006, 10:21 
Neconectat

Va spun eu...la sotul meu a functionat tratamentul cu otet de mere cu miere... E ieftin! Stiu ca Lamisilul e bun, unguentul e chiar SUPER dar si ffffff costisitor....:x
Trebuie insistat cu otet.Baga degetul afectat intr-un paharel cu otel, ii tii cateva minute si apoi il lasi sa se zvante, nu il stergi. Succes!

Sus

MesajScris: 05 Iun 2006, 16:34 
Neconectat

Prima data pe aia cu otet osa o incerc :D. Cealalta mi se pare destul de scumpa:shock:.
Va multumesc !!!!

Sus

MesajScris: 05 Iun 2006, 20:57 
Neconectat

N-am inteles pana la urma daca e otel sau otet, ca am vazut diverse variante. :) Pt unghiile de la maini mai stiti ceva? K acum urmez tratament recomandat tot de cineva de pe forum, de la farmec.

Sus

MesajScris: 06 Iun 2006, 12:44 
Neconectat

Draga adinaflori,
E vorba de OTET evident... Sunt convinsa ca ai inteles din prima dar.... "aciditatea" ta e cam nepotrivita pentru acest stil de corespondenta ... Foloseste otetul de mere cu miere si pentru unghiile de la maini, sper sa obtii rezultatele dorite!

Sus

MesajScris: 06 Iun 2006, 12:45 
Neconectat

...am modificat greseala....:!:

Sus

MesajScris: 06 Iun 2006, 22:04 
Neconectat

Nu eram deloc acida, pur si simplu am intrebat pt ca intr-un loc scria ceva si in altul altceva. Si daca am intrebat era pt ca nu stiam, nu de dragul de a ma baga in seama. Sorry daca ai inteles altceva. Nu asta a fost intentia mea.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 23 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]