Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Dec 2014, 01:39

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cistita
MesajScris: 25 Feb 2008, 16:07 
Neconectat

Buna...am si yo o intrebare si o mare problema....d ieri am senzatia k trebuie sa merg incontinuu la baie si am dureri mari d burta...knd merg la baie in mom urinarii simt o senzatie ciudata d durere si usturime in acelasi timp...azi am inceput sa iau URINEX....sper sa ma ajute cu ceva....problema e k nu stiu daca e cumva cistita sau altceva...adica durerile in timpul urinarii sunt normale la cistita???pls vreau si yo un rasp k nu stiu c sa mai fac

Sus

MesajScris: 14 Mar 2008, 11:58 
Neconectat

Eu tocmai trec print-o criza de cistita. De doua saptamani sunt chinuta de niste dureri groaznice care nu cedeaza la nici uin calmant. Este prima data cand mi se intampla si asi dori sa stiu ce trebuie sa fac sa nu mai recidiveze. Este groaznic!!!!

Sus

MesajScris: 22 Mar 2008, 09:48 
Neconectat

Salutare!
Am nevoie urgenta de Elmiron.Ma puteti ajuta?:(

Sus

MesajScris: 02 Mai 2008, 20:06 
Neconectat

si eu am ceva.. dar nu stiu dak e cistita neaparat.. am abservat k am nevoie la toaleta mai des decat inainte iar daca nu ma duc dimineata ma "balonez" si trebuie sa ma duc neaparat!mai grav e faptul k am o secretie vaginala ciudata, care poate e acida pt k imi da o senzatie de usturime.. sau arsura!poate e vorba de vaginita insa n stiu exact care sunt simptomele cistitei!!
astept rasp si sfaturi
va pup, Madalina

Sus

MesajScris: 05 Mai 2008, 19:09 
Neconectat

pt alexandradina....pt cistita am luat AZITROX si FLAMEXIN si ma simt bine...sper sa nu recidiveze...vrei sa scapi de cosuri,foloseste schinoren-se gaseste in orice farmacie si se ia si cu reteta gratuita
Mesaj modificat de autor pe 7.05.2008

Sus

MesajScris: 07 Mai 2008, 00:15 
Neconectat

Pentru Alinarad, sufar de 11 ani de cistita recurenta, sunt medic si nu am reusit sa ma vindec. Se pare ca ai urmat un drum f. corect...As vrea sa te intreb in plus, ai incercat homeopatia? Ti-a spus vreun nefrolog sa-ti dozezi hormonii estrogeni si progesteron pe parcursul ciclului ptr a vedea daca ai un dezechilibru hormonal care sa-ti scada imunitatea la nivelul uroteliului? Femeile dupa menopauza, care au infectii urinare cronice folosesc si ovule cu estrogeni.

Sus

MesajScris: 31 Mai 2008, 17:28 
Neconectat

URELL il produce firma PHARMATOKA, importanta e concentratia. Va pun aici caracteristicile: val. energetica: 52,6 kcal/100 g suc conc., carbohidrati: 31,6, proteine: 0,35g, grasimi: 0 g. Fiecare lingurita de acest concentrat aporteaza 36 mg de PROANTOCIANIDE care au rolul de a reduce aderenta bacteriilor de E.Coli pe peretele vezicii urinare.

Sus

MesajScris: 31 Mai 2008, 17:32 
Neconectat

Ca adjuvant natural se poate lua URELL - extract din fructe de afine rosii. La fel, este recomandat si femeilor insarcinate. Se ia de 6 ori pe an, cite o luna. Se gaseste sub forma de sirop concentrat sau capsule. Mie imi place mai mult siropul ca il pun in apa si este ca un suc acrut. EXTRACTUL DE AFINE (FRUCT) IMPIEDICA ADERAREA CILILOR BACTERIILOR LA PERETII VEZICII URINARE SI AJUTA LA ELIMINAREA LOR. Eu beau extractul asta de vreo 6 luni si nu am mai avut probleme cu cistita. Se scapa foarte greu de ea, nu exista nici un medicament care sa o elimime 100%, asa ca trebuie sa avem grija de noi, inainte si dupa actul sexual NEAPARAT trebuie sa facem pis, chloteii sa fie din bumbac, piciorusele sa nu stea in apa rece, cind este posibil cu sosetele (vara, iarna) si nici funduletul nu trebuie sa il punem pe suprafete reci. Pentru alte lamuriri postati cu intrebarile.

Sus

MesajScris: 05 Iun 2008, 06:39 
Neconectat

Majoritatea esecurilor in tratrea infectiilor urinare cronice la persoanele intrate la menopauza se datoresc fie unui tratament cu antibiotice inadecvate,fie nu s-a dus tratamentul pana unde trebuia(SE FACE OBLIGATORIU IN TIMPUL TRTAMENTULUI,SPRE SFARSIT ,UN TEST DE EFICIENTA),dar cel mai adesea se neglijeaza administrarea de de estrogeni,care au rol important in eradicarea infectiei.

Sus

MesajScris: 10 Aug 2008, 20:21 
Neconectat

buna tuturor.am trecut si eu prin asa ceva acum cateva zile, chiar cand eram la mare :( ... dar mi-a trecut foarte repede si nevoia de a merge la baie...si durerile abdominale cu cifran. va pup si sper sa va fie si voua de folos

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 72 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]