Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 24 Noi 2014, 05:30

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ceva ma strange de gat
MesajScris: 23 Mar 2008, 22:22 
Neconectat

am problema asta de aproape un an
ceva ma strange de gat sau am senzatia ca imi este inflamat (omuletul)
Am fost la O R L mi sa spus ca nu am nimic deci nici un diagnostic am fost trimis la Endocrinologie mi sa facut ecograf a spus ca totul e normal am fost redirectionat la pshiatru ca ar fi ceva pe baza nervoasa acolo fara nici un consult am primit tratament cu xanax 2 pe zi dar dupa 3 zile am renuntat pentru ca imi facea mai rau acum ma tot interesez ce fel de specialitate sa mai caut ca nimeni nu ma poate indruma nicaeri
nu am probleme cu respiratia nici cu inghititul dar am un cleste in permanenta care ma tine de gat
Noaptea nu se manifesta numai dupa ce ma trezesc dimineata si ma tine toata ziua
daca mati putea ajuta macar cu un sfat ar fi extraordinar
oricum va multumesc
am uitat sa mentionez
sighisoara
sex masculin
50 ani

Mesaj modificat de autor pe 23.03.2008

Sus

Subiectul mesajului: Re: ceva ma strange de gat
MesajScris: 23 Mar 2008, 23:42 
Neconectat

LIPSA CALCIULUI POATE GENERA ASTFEL DE MANIFESTARI.TE-AS SFATUI SA IEI O PERIOADA MAI LUNGA EVENTUAL FA-TI SI O CALCEMIE .SANATATE.

Sus

Subiectul mesajului: Re: ceva ma strange de gat
MesajScris: 23 Mar 2008, 23:46 
Neconectat

Am sa incerc oricum multumesc
orice sfat este bun
Marti dimineata sunt la medic

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ceva ma
MesajScris: 24 Mar 2008, 18:44 
Neconectat

sunt in aceeasi situatie de aproape 2 ani .am parcurs aprox acelasi traseu ca si tine .numai la orl am fost de 4 ori ,concluzia medicilor ,,probleme la mansarda"....bine ar fi sa incerc cu xanax.....nu am incercat./astept ,poate cineva are rezolvarea acestei probleme ...cel putin nu sunt singur.. succes
Mesaj modificat de autor pe 24.03.2008

Sus

MesajScris: 25 Mar 2008, 01:42 
Neconectat

daca endocrinologul nu a descoperit nimic la glanda tiroida sau paratiroida,si daca nivelul calciului si al calcitoninei e normal,problema nu poate fi decat pe fond psiho-emotional,legat de unele probleme de comunicare cu cei apropiati.la originea majoritatii bolilor stau astfel de probleme psiho-emotionale care,nerezolvate,genereaza dezechilibre,mai intai energetice,apoi la nivelul corpului ca manifestari ale unor boli.in mare parte,vindecatorul esti chiar tu,constientizand problema care genereaza spasmul.te poate ajuta tinctura de valeriana si uleiul de menta ,2-3pic./lingurita de miere.

Sus

MesajScris: 02 Apr 2008, 21:40 
Neconectat

buna sant anca,sper sa nu fie ce cred eu dar cred ca ceilalti au dreptate poate este ceva pe fond psiho-emotional,eu de mult am senzatia asta ,si medicii nu v-au dat degeaba xanax care este recomandat in stari de anxietate depresie daca va uitati pe net la tulburari depresiv anxioase o sa gasiti printre simptome senzatia de "nod in gat"..

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]