Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 26 Oct 2014, 07:22

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CE SE INTAMPLA?
MesajScris: 12 Noi 2006, 21:24 
Neconectat

Acum trei ani tot in aceasta perioada a inceput sa ma doara in piept intre sani ,spre partea stanga.In fiecare an am facut o serie de investigatii(mamografie,radiografii,analize,endoscopie,analize,control la inima)dar nimic.Cum vine frigul incepe sa ma doara.Eu incep sa intru in panica,cred ca am cine stie ce boala grava si cred ca voi muri.Am 37 ani un copil si nu stiu ce se intampla cu mine,nici nu pot dormi,iau cate pastile de somn,dar as vrea sa stiu ce e cu mine.Cateodata cred ca o sa inebunesc daca ma mai gandesc la aceasta durere.

Sus

Subiectul mesajului: Re: CE SE INTAMPLA?
MesajScris: 12 Noi 2006, 22:41 
Neconectat

Cu toate durerile tale nu trebuie sa gandesti ca vei muri, pentru ca daca zici asa, se poate si intampla, organismul tau si in special creierul nu mai ''lupta'' si atunci, cedeaza.
Nu te sperii, dar asa e...nu sta numai pe ganduri, actioneaza cu tratamente naturiste de tot felul, dar care sa aiba eficienta, sunt atatea pe internet...incat nu cred ca nu vei putea gasi vindecarea. Nu sta si astepta rezolvarea de undeva de sus fara efortul tau.
Cauta medicamente dupa simptome si vei reusi.Succes!

Sus

MesajScris: 13 Noi 2006, 09:24 
Neconectat

Bune.Ai sus doar ca te doare im piept, insa n-ai precizat ce fel de durere. E permanenta, e interioara, cum e?
Si mai ales cum se face ca numai toamna te doare.Si-apoi cum te poti gandi atat de repede la moarte? N-ai spus daca in afara de aceasta durere si de frica de moarte mai ai si alte simptome si nici nu ne-ai spus daca doctorii la care ai fost ti-au prescris ceva sau ti-au dat vreun tratament. Spun asta pentru ca in depresii apar dureri cu diferite localizari dar care nu au o cauza somatica, ci apar pe fond nervos. Poate ne mai dai amanunte.Pana atunci iti doresc sanatate, curaj si ganduri bune.

Sus

MesajScris: 13 Noi 2006, 11:02 
Neconectat

Buna draga mea, daca intradevar te-ai investigat la medic si nu a iesit nimic la testele facute vin sa intaresc cele spuse de "gargarita", cu siguranta nu ai nimic, nu trebuie sa te ingrijorezi dar daca te doare si in special toamna intradevar o mica problema este si anume aceea de sensibilitate osoasa ca re poate fi si pe fond psihic.Datele tale sunt incomplete:,de cind a inceput durerea, de unde stii ca numai toamna, dar iarna, dar vara,nu cumva te dor si incheieturile, articulatiile, fara date complete nimeni nuti poate da un sfat competent.Pot fi chiar junghiuri intercostale, ar trebui sa folosesti comprese fierbinti si vezi daca cedeaza durerea, dar pina nu ne dai lamuriri complete ar fi bine sa incetam cu sfaturile dupa ureche. Iti doresc curaj .

Sus

Subiectul mesajului: Re: Ce se intampla?
MesajScris: 18 Noi 2006, 21:13 
Neconectat

Ai spus bine: gandul permanent la aceasta durere o va mentine in mentalul tau.Incepe prin a-ti schimba atitudinea. De acum esti un om perfect sanatos.Un program de plimbari in aer liber,continuarea tratamentului prescris de medic ,cultivarea subconstientului cu imaginea ta ca om sanatos te vor ajuta f. mult.Renunta la sutien pentru un timp si alege o pozitie confortabila in timpul somnului.Nu te gandi la moarte.Nu are obiceiul sa "dea preaviz".Iti doresc sa ai puterea sa crezi in forta ta.
Mesaj modificat de autor pe 18.11.2006

Sus

MesajScris: 18 Noi 2006, 21:24 
Neconectat

Am fost la un medic psiholog si incerc sa cred ca toata durerea din piept este pe fond psihic,voi urma un tratament pentru a nu mai avea ganduri negre.voi merge sa-mi fac si ecografie mamara.Daca nu iese nimic ma voi obisniu cu ideea ca totul este psihic,iar durerea care apare toamna_iarna poate fi si de la un nerv care la frig incepe sa ma doara.

Sus

MesajScris: 18 Noi 2006, 22:05 
Neconectat

Este bine sa faci toate analizele.Incertitudinea are simptome nebanuite.Vei constata ca dupa ce vei afla un rezultat bun, vei avea puterea sa iti spui in fiecare dimineata ca vei avea o zi superba, ca te simti excelent .Fiecare zi trebuie traita ca un dar unic si infrumusetata cu dorinta noastra de sanatate si de bine.
Maine, sigur vei avea o zi f. buna!!!
Mesaj modificat de autor pe 18.11.2006

Sus

MesajScris: 21 Noi 2006, 00:39 
Neconectat

Buna! Sincer, cred ca ar trebui sa ceri parerea mai multor medici; tratamentele naturiste nu au cum sa-ti dauneze iar o stare psihica mai buna si mai optimista te va ajuta mai mult decat crezi. Incearca si un tratament cu acupunctura. Stiu ca dau randamente in multe domenii si nu au efecte adverse. Mama a scapat de o problema destul de neplacuta careia medicii nu ii dadeau de cap de niciun fel cu acupunctura.
Sau un medic cu bioenergie...dar ai grija sunt multi medici neseriosi sau falsi.... Eu stiam unul serios, daca vrei pot cauta nr lui de te.
Oricum, cel mai bine e sa refaci analizele dar la alt cabinet, la alti medici si sa-ti schimbi starea de spirit. Si intereseaza-te de acupunctura...rezolva multe probleme
Bafta

Sus

MesajScris: 31 Ian 2007, 15:53 
Neconectat

buna, am si eu probleme de sanatate, si medicii spun ca este durere pe fond nervos. Eu nu pot sa cred ca o durere pe fond nervos cu atata medicatie si nu cedeaza la nimic, este imposibil.Pe mine de ex de 1 an de zile am dureri in stomac si frige tot timpul fara incetare tot abdomenul. am ajuns sa stau cu prosop ud pe burta. Asta se numeste durere pe fond nervos? Daca a avut cineva aceste simptome va rog sa-mi ziceti poate este ceva mai grav si mie nu mi se spune. Va multumesc:?:

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]