Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 20 Apr 2014, 23:56

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: capsule de ceai verde
MesajScris: 16 Mai 2007, 14:09 
Neconectat

Buna, am 40 de ani si 84 kg. Am inceput sa beau capsule de ceai verde in speranta ca o sa ma ajute sa mai dau jos cateva kg. As vrea si eu cateva indicatii .... cum sa le iau ..si cand .... Multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: capsule de ceai verde
MesajScris: 16 Mai 2007, 14:35 
Neconectat

Daca vrei sa slabesti ia o cps.dimineata cu 15 min.inainte de micul dejun cu multa apa;trebuie sa bei cca.2l lichide/zi,ca ea sa-si faca efectul;o pastila coresp.cu 1.5 l ceai verde preparat clasic dar e mai greu de baut;te sfatuiesc sa renunti la cafea(ceaiul verde creste tensiunea)si sa tii si un pic de regim alimentar (macar fara dulciuri si prajeli);te rog sa ma tii la curent cu aceasta cure.BAFTA!pupici

Sus

MesajScris: 17 Mai 2007, 16:02 
Neconectat

eu am 40 de ani si 70 kg.si 157cm.ma chinui de mult sa slabesc dar nu am dat jos nimic desi am baut ceai verde 3 luni am facut o scadere de calciu ptr. ca laxativele asta fac daca le folosesti pe perioada lunga de timp trebuie sa faci multa miscare si un regim alimentar adecvat:lol::arrow:

Sus

MesajScris: 17 Mai 2007, 22:37 
Neconectat

:lol:CEAIUL VERDE ELIMINA CALCIU DINORGANISM.NU SLABESTI SUB NICI O FORMA CU CEAI CERDE.INCEARCA RETETA LUI CATALIN CRISAN.O COMANZI SI JUR CA DACA O RESPECTI DAI JOS.EU SUNT O VICTIMA A DIETELOR.DE,CAND MA STIU TIN DIETE.AM LUAT TOT CE ESTE PE PIATA.NU DA REZULTATE NICI UN MEDICAMENT.TINE REGIM.FARA ZAHAR,SARE,PRAJELI,PASTE,DULCIURI,SUCURI,CIORBE.MANANCA VERDEATA,PUI,ULEI MASLINE,INDULCITORI APA MULTA SI SPORT CU MASAJ.SLABESTI SIGUR.SUCCES.:P:lol::!::idea:

Sus

MesajScris: 17 Mai 2007, 22:50 
Neconectat

Am luat pasitile de ceai verde si spirulina nestiind ca sunt insarcinata.
Oare acestea au un efect negativ asupra sarcinii?

Sus

MesajScris: 05 Mar 2008, 13:29 
Neconectat

ceaiul verde nu elimina calciu din organism ,ceaiul verde este cunoscut şi sub denumirile de ceai nefermentat şi ceai virgin.
Are in compozitia sa uleiuri esenţiale, teină, tannini catechici, flavonoide, aminoacizi, vitamina C, teaflavina, tearubigina, proteine, calciu, fier, fluor, alcaloizi
o mai mare prostine nu am auzit in viata mea
nu mai postati kkt-uri doar ca sa va aflati in treaba

Sus

MesajScris: 05 Mar 2008, 13:47 
Neconectat

medicamentul mentionat de mine contine tot ceai verde si inca 2 plante din china
ati slabit ceva cu acele capsule de ceai verde?

Sus

MesajScris: 07 Mar 2009, 15:54 
Neconectat

Buna
Am inceput sa beau ceai verde la plic,din mai multe motive,cam de o saptamana,insa pentru mine nu e laxativ,dar,are alt efect cred,dupa cum am observat. Am inceput sa elimin .....paraziti intestinali(jardia,sau larve de lamblia).E posibil?
Cei in masura imi pot spune daca asta e cauza eliminarii?nici nu stiam ca am asa ceva.
Va multumesc si sanatate!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]