Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 27 Apr 2017, 00:27

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 834 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 84  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Capsula de slabit ( Super Slim china )
MesajScris: 20 Oct 2008, 17:44 
Neconectat

Desi nu am probleme cu greutatea aduc la cunostinta tuturor ca acest produs de slabit fabricat in China NU este bun de nimic altceva decat de a omora persoanele care-l consuma. Prietena mea a luat din farmacie acest produs si a facut hemoragie uterina din cauza lui fiind la un pas de moarte. In spital a intalnit si alte femei care erau acolo din aceeasi cauza dar cu diferite simptome ... hemoragii nazale sau bucale.
Va doresc sanatate, ca e mai buna decat toate.:)

Sus

Subiectul mesajului: Re: Capsula de slabit ( Super Slim china )
MesajScris: 20 Oct 2008, 21:15 
Neconectat

te rog daca ai timp sa ne dai mai multe amanunte despre ceea ce i s-a intamplat prietenei tale care a luat aceste pastile care promit o slabire spectaculoasa';eu am mai cerut amanunte despre ele dar nu m-a luat nimeni in seama';nu inteleg nici de ce se deschide un subiect despre obezitate la rubrica respectiva si apar postari aiurea fara nici o legatura cu subiectul.
revenind la SUPER SLIM e interesant de aflat multe despre ele';e o adevarat isterie ,se comanda la Timisoara ,se fac reduceri la mai multe cutii';nedumerirea mea este ca am vazut fete care chiar au slabit cu ele,fara regim,fara sport,nu au avut reactii adverse urate ,doar usoare ameteli si poate 2 ,3 nopti de insomnie.
cunosc fete,doamne respectabile ,care iau deja a doua cutie ,se simt bine ,au slabit 6-8 kg.intr-o luna ;le vad zilnic la birou si par sa se simta bine.
inca nu m-au convins sa cumpar si eu ...uite exemple ca al tau ma fac sa am o retinere ;imi dau seama ca nu exista pastile miracol care sa te slabeasca fara regim si sport si FARA REACTII ADVERSE,
TE ROG inca o data da-ne mai multe amanunte ,cred ca ar interesa pe multe fete care vor sa slabeasca.
multumesc si astept mesajul tau.

Sus

MesajScris: 21 Oct 2008, 08:08 
Neconectat

capsula de slabit imprima organismului un ritm alert de metabolism ,cu accelerarea unor functii de dezintoxicare,excretie si marirea tonusului general.asadar,in ciuda dorintei de a slabi a persoanelor care au deja unele tulburari cardio-circulatorii,nervoase,hormonale sau metabolice,ar fi bine sa nu fie tentate sa o administreze.desigur,cine risca sa o administreze,risca in deplina cunostinta de cauza dar cunosc personal cateva cazuri de persoane sanatoase care nu au avut manifestri secundare.o reactie secunadara a aparut la o clienta care avea deja tulburari ale circulatiei periferice si sindrom vertiginos,fapt pentru care i-am recomandat grabnic intreruperea administrarii,chiar de la prima manifestare a amortelii degetelor,aparuta dupa o ora de la administrare.pacienta cu sangerare uterina a avut probabil o tulburare hormonala,posibil un fibrom si nu era indicat sa ia acest produs.nu mai e cazul sa precizez ca in caz de HTA,ACEST PRODUS E TOTAL CONTRAINDICAT.

Sus

MesajScris: 21 Oct 2008, 14:56 
Neconectat

nu mai inteleg nimic...atunci nu trebuie criticata pastila ,ci prietena dnei.Elena ,care a luat-o din FARMACIE si a ajuns la spital;
va intreb dl.Burhan -vad ca aveti cunostinte medicale,e posibil sa se slabeasca cu aceste pastile,fara regim si sport?????colegele mele care au luat ,spun ca nu au deloc pofta de mancare,deci solutia este INFOMETAREA?si deci efectul yo-yo o sa apara dupa 3 luni(cat se zice ca dureaza o cura);
ce ma sfatuiti sa fac?sa le iau si eu sau nu???
va spun doar ca nu am probleme cu glicemia,colesterolul,rinichii,tiroida ,ficatul(vi se pare curios... si mie)dar trebuie sa slabesc neaparat 10 kg. ca am tensiune uneori si 15/10 si mi s-a spus ca este de la kg.in plus;ma consider tata si mama regimurilor de slabire ...fara rezultate prea mari si va dati seama ca pastilele astea imi dau sperante.
Mesaj modificat de autor pe 21.10.2008

Sus

MesajScris: 21 Oct 2008, 15:45 
Neconectat

Buna ziuz,
Eu sunt din TM si intr-adevar aici f. multe persoane au apelat la aceaste medicamente, suplimente sau ce or fi. Eu am o prietena care a slabit muuult cu aceste pastile fara a avea vreo reactie adversa. Problema este ce se va intampla peste un an sau doi. Pt. ca, ca si in cazul Herbalife dupa o perioada mai lunga de timp metabolismul o ia razna de tot. Deci aici e problema. Slabesti, esti bine 1,2 sau 3 ani si pe urma?

Sus

MesajScris: 21 Oct 2008, 20:19 
Neconectat

din comunicarilor clientilor(femei si barbati),fiecare in parte a obtinut in anumite procente o scadere in greutate,chiar fara masuri suplimentare de slabire.acesta e un lucru cert.la fel de sigur e ca anumite persoane,asupra carora am atras atentia,au avut anumite probleme si n-as avea cinismul sa afirm ca ele sunt de vina.diversitatea umana si a problemelor de sanatate pe care le are fiecare pot impune unele personalizari sau interziceri a administrarii.de exemplu,cineva a avut o precautie in administrare si a luat o capsula la 3 zile,apoi la 2,in absenta unor reactii.aici e vorba de un produs controversat,care a primit,normal, o aprobarea de undeva de-a fi pus in vanzare.referitor la efectele pe termen lung a unor produse farmaceutice,despre antibiotice se stiu mai multe lucruri ca induc slabirea imunitatii si totusi se folosesc,de cele mai multe ori,nejustificat.nu exista medicament care sa nu comporte un anumit risc,fie prin supradozare,fie prin prin efectele secundare.
daca e sa vorbim despre conceptia mea personala despre slabire,acest produs nu face obiectul recomandarilor mele...
Mesaj modificat de autor pe 22.10.2008

Sus

MesajScris: 22 Oct 2008, 12:20 
Neconectat

FETELOR LUATI CU INCRDERE ACEASTA PASTILA,PENTRU CELE CARE VOR SA SLABEASACA E SUPER,TE AJUTA SA NU MAI MANINCI,ITI TAIE POFTA DE MANCARE APROAPE TOTAL.EU IAU DE O SAPTAMINA SI AM SLABIT 3 KG,SI MA SIMT FOARTE BINE.
AM MAI SLABIT CU REDUCTIL ACUM 2 ANI VREO 2O DE KG DUPA CARE AM PUS 1O LA LOC DEOARECE AM MANCAT CA O ...........
DAR LA FEL M-AM SIMITIT FOARTE BINE SI DUPA EL.
TOTUSI DEPINDE DE ORGANISM.
PRIETENA MEA NU A SLABIT DELOC CU REDUCTIL 15 MG.
PE PEROADA CUREI EU NICI NU AM MANCAT NUMAI MERE SI PREPARATE DIN CARNE DE PUI CANTITATE FOARTE MICA,SI FORTE MULTA APA,FARA ALTE BAUTURI.VA DORESC SUCCES,
AM SA VA TIN LA CURENT,SPER SA REUSESC.
E TOTUSI NEVOIE DE FOARTE MULTA AMBITIE:D

Sus

MesajScris: 22 Oct 2008, 17:48 
Neconectat

Da...prietena mea are fibrom la san din cauza administrarii de anticonceptionale timp indelungat, dar cand a cumparat acest produs nu stia de existenta fibromului, iar farmacista nu a specificat nimic despre contraindicatii...oricum eu am dorit doar sa aduc la cunostinta ca acest produs are contraindicatii desi este natural (pe baza de plante) ... Deci cine doreste sa-l cumpere mai intai trebuie sa se asigure ca nu-i provoaca suferinta. Eu una m-am speriat cand am vazut ce poate face. Mult succes celor care vor sa slabeasca si felicitari celor care au reusit si am si eu o intrebare : "cum poate un barbat sa slabeasca intre 20 si 30 kg intr-un timp scurt?" Multa sanatate.

Sus

MesajScris: 23 Oct 2008, 00:17 
Neconectat

asadar ceea ce banuiam ,s-a confirmat.prietena Elenei avea in antecedente o fibromastoza,de care nu stia si prin administrarea Capsulei a grabit evolutia.oricum,un fibrom ,intr-un anumit stadiu incepe sa sangereze puternic.am intalnit cazul unei femei care a ajuns la spital cu hemoglobina -5,fara sa stie ca avea fibrom.inchipuiti-va ce se intampla daca mai lua si Capsula,care sa-i stimuleze pierderea de sange.
cert este ca acest produs,cu reale calitati in procesul de slabire,ar trebui sa fie totusi administrat sub control medical si nu lasat ,,la liber,,.momentan,inspectorii de la Autoritatea pt. Sanatate Publica au demarat controale pentru stoparea comercializarii lui,pana la clarificarea statutului lui de produs natural sau medicamentos.daca e medicament,totusi,trebuie sa fie avizat de Ministerul Sanatatii,daca e produs NATURAL,TREBUIE SA OBTINA AVIZUL de la Institutul DE BIORESURSE ALIMENTARE.Problema trebuie clarificata transant cu firma importatoare si nu inteleg de ce se incearca solutionarea problemei in genul curatarii pestelui de la coada la cap.nu inteleg,de asemenea, de ce comerciantii trebuie sa raspunda in locul importatorului.sigur ca inteleg...

Sus

MesajScris: 24 Oct 2008, 18:59 
Neconectat

E CINEVA PE SITE CARE A SLABIT FOARTE MULT
CU PASTILA DE SLABIT MINUNE,SI IN CAT TIMP?

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 834 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 84  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]