Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 30 Aug 2014, 03:08

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5836 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 484, 485, 486, 487, 488, 489, 490 ... 584  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CANCER PULMONAR GR.4 METASTAZAT
MesajScris: 04 Oct 2012, 10:58 
Neconectat

Pentru afte, tata facea spalaturi cu ceai de busuioc, caldut, dupa fiecare masa si chiar si intre mese.
Sanatate multa!

Sus

MesajScris: 04 Oct 2012, 12:59 
Neconectat

Locaţie: arad
[quote="andrusca30"]Pentru afte, tata facea spalaturi cu ceai de busuioc, caldut, dupa fiecare masa si chiar si intre mese.
Sanatate multa![/quote]
Multumesc frumos,multa sanatate si voua

Sus

MesajScris: 04 Oct 2012, 22:08 
Neconectat

Buna seara! Am si eu o intrebare la dna dr Ali sau la oricine ma poate ajuta: in luna aprilie tatal meu a fost operat la Sp. M. Nasta de neoplasm pulmonar stang , in urma biopsiei rezultand carcinom epidermoid cu metastaze in ganglionul hilar , urmand 5 luni dupa operatie chimioterapie iar in urma cu 2 sapt la Rmn de control au aparut metastazele cerebrale , de 3 zile incepand si radioterapia, alt chin :(((. Mentionez ca starea tatalui meu in momentul de fata este stabila , pana la inceperea radioterapiei , chiar si-a urmat activ zilnice serviciu, casa, planuri ptr mai departe. Cu cine putem discuta ptr tratamentul cu Tarceva si in ce conditii se acorda? De asemenea ptr imunitate care a fost mult afectata de chimio si acum si radioterapie , putem adminstra Bio bran 1000 sau cunoasteti alt supliment eficient ? Va multumesc foarte mult si va doresc multa sanatate si putere de a lupta ptr cei dragi .

Sus

MesajScris: 04 Oct 2012, 22:20 
Neconectat

pentru tratamentul tatalui dvs discutati cu medicul oncolog.
criteriile pe baza careia se aproba sunt tipul tumori, reactia la primul tratament citostatic, etc, criterii pe acre doar emdicul oncolog le poate analiza si decide dk ii face bine acest medicament.

Bio Bran este bun. de asemenea, acum ca face radioterapie pe cap, este bine sa-i dati si zeolit. dupa raze il ungeti cu unguent de galbenele ca sa scada iritatia si sa regenereze pielea. inainte de urmatoarea sedinta de radioterapie, se spala pielea capului, care trebuie a fie curata.

[quote="Eda"]Buna seara! Am si eu o intrebare la dna dr Ali sau la oricine ma poate ajuta: in luna aprilie tatal meu a fost operat la Sp. M. Nasta de neoplasm pulmonar stang , in urma biopsiei rezultand carcinom epidermoid cu metastaze in ganglionul hilar , urmand 5 luni dupa operatie chimioterapie iar in urma cu 2 sapt la Rmn de control au aparut metastazele cerebrale , de 3 zile incepand si radioterapia, alt chin :(((. Mentionez ca starea tatalui meu in momentul de fata este stabila , pana la inceperea radioterapiei , chiar si-a urmat activ zilnice serviciu, casa, planuri ptr mai departe. Cu cine putem discuta ptr tratamentul cu Tarceva si in ce conditii se acorda? De asemenea ptr imunitate care a fost mult afectata de chimio si acum si radioterapie , putem adminstra Bio bran 1000 sau cunoasteti alt supliment eficient ? Va multumesc foarte mult si va doresc multa sanatate si putere de a lupta ptr cei dragi .[/quote]

Sus

MesajScris: 04 Oct 2012, 23:33 
Neconectat

Multumesc foarte mult , dna dr. Sa dea Dzeu sa reusim sa comunicam cu dna dr oncolog inainte de a fi prea tarziu , o dna dr mai mult decat dezinteresata . Dupa terminarea curei de chimio i-a dat trimitere la tomograf ptr organele interne, rmn cerebral l-a facut din proprie initiativa si rezultatul a fost groaznic . Cand s-a dus la cab si i l-a aratat si bineinteles ca a intrebat : de ce nu mi-ati dat trimitere si ptr rmn i-a raspuns : daca nu aveti simptome :(((( inainte trebuie sa mori ... Nu sunt multi medici ca dvs. Din acest motiv radioterapia am ales sa o faca in clinica oncologica nou deschisa la Brasov , unde speram ca medicii vor fi mai receptivi si unde este sub observatie medicala pe timpul celor 10 zile . Am sa ii transmit mamei cele recomandate de dvs, deoarece eu sunt departe momentan. Va multumesc si sa aveti forta sa luptati ptr pacientii dvs.

Sus

MesajScris: 04 Oct 2012, 23:46 
Neconectat

Dna dr., imi cer scuze , dar mai am o intrebare cu privire la zeolit, deoarece nu stiu de la ce producator sa il iau, pe internet am gasit mai multe prezentari. Praf, pastile ? Astept un raspuns daca cunoasteti

Sus

MesajScris: 04 Oct 2012, 23:47 
Neconectat

Dna dr., imi cer scuze , dar mai am o intrebare cu privire la zeolit, deoarece nu stiu de la ce producator sa il iau, pe internet am gasit mai multe prezentari. Praf, pastile ? Astept un raspuns daca cunoasteti

Sus

MesajScris: 05 Oct 2012, 07:30 
Neconectat

praf sau pastile, in functie de preferintele attalui dvs.
daca prefera pastile, luati pastile.
daca are probleme cu inghititul, luati sub forma de praf.

nu pot sa spun care este mai bun dar eu i-am luat tatalui meu de la dacia plant, ganozeolit parca se numeste, avea si un pret mai acceptabil.

de la alta firma nu am folosit.
poate stie altcineva dintre colegii nostri de pe naturaplant.ro si alta firma.

[quote="Eda"]Dna dr., imi cer scuze , dar mai am o intrebare cu privire la zeolit, deoarece nu stiu de la ce producator sa il iau, pe internet am gasit mai multe prezentari. Praf, pastile ? Astept un raspuns daca cunoasteti[/quote]

Sus

MesajScris: 07 Oct 2012, 13:19 
Neconectat

Doamne ajuta.
Pt. irene diana
Tata a avut afte f. mari si f. adanci. Initial am crezut ca are metastaze la cavitatea bucala. Dar nu e asa.
A facut gargara cu ceai de salvie, musetel, busuioc, galbenele. Glicerina boraxata e buna. I-au trecut in 8 zile. Deci pana nu-si fac de cap nu se lasa. Puteti sa grabiti vindecarea lor cu ce v-am spus mai sus, in plus nu trebuie sa manance lactate, fructe, alimente acide. Si bicarbonatul de sodiu e bun.
Doamne ajuta si multa sanatate.

Sus

MesajScris: 07 Oct 2012, 19:28 
Neconectat

Locaţie: arad
[quote="porfiria"]Doamne ajuta.
Pt. irene diana
Tata a avut afte f. mari si f. adanci. Initial am crezut ca are metastaze la cavitatea bucala. Dar nu e asa.
A facut gargara cu ceai de salvie, musetel, busuioc, galbenele. Glicerina boraxata e buna. I-au trecut in 8 zile. Deci pana nu-si fac de cap nu se lasa. Puteti sa grabiti vindecarea lor cu ce v-am spus mai sus, in plus nu trebuie sa manance lactate, fructe, alimente acide. Si bicarbonatul de sodiu e bun.
Doamne ajuta si multa sanatate.[/quote]

Multumesc frumos .Dumnezeu sa ne ajute pe toti
Diana

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5836 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 484, 485, 486, 487, 488, 489, 490 ... 584  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]