Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 30 Iul 2014, 16:06

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5825 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468 ... 583  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CANCER PULMONAR GR.4 METASTAZAT
MesajScris: 12 Iun 2012, 17:54 
Neconectat

buna ziua Am citit tot ce s'a scris pe acest forum in legatura cu acest subiect, fiindca suntem una din familiile lovite de acest flagel.Sotul meu a fost operat de cancer acum patru ani si i s'a extirpat un sfert din plamanul stang In mai la control i s'a depistat o tumoare la palamanul drept de 5,5 cm,cu celule mici,si doi noduli A inceput din 11 iunie ,chimio Multumesc doamnei doctor Ali si lui Bogdan ptr incurajari si sfaturi,ii multumesc si lui Pedros ptr exempul lui,multumesc tuturor care vin cu un suport pe acest forum plin de omenie As vrea sa rog ,daca cineva a luat GRAVIOLA sa'mi spuna si mie daca ajuta Alta nedumerire ar fi ridicarea hemoglobinei ,pe cale naturala,acum patru ani am ajuns la urgenta din aceasta cauza MULTUMESC

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 19:18 
Neconectat

Am gasit Tarceva la o farmacie din Constanta ,nu stiu daca se da cu reteta sau nu Am sa o intreb pe sora mea si iti spun maine ptr Alina

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 20:46 
Neconectat

buna ziua.eu sint noua pe acest forum,am citit mesajul lui gabrielp si mi-am adus aminte de durerile care le avea si sotul meu.si el a fost diagnosticat cu tumoare la plamanul drept in decembrie,ne-am speriat f tare dar d-zeu ne-a dat putere di ne-a scos un om in cale adica un naturist de la cj.a facut tratament naturist doua luni.la sf lui febr,a facut un tomograf si tumoarea era moarta,dar ptr ca nu mai putea respira f bine si tusea f mult a hotarit sa faca chimioterapie.acum este mai bine dar mai are de facut inca doua sedinte.de cand a inceput chimio foloseste si tablete Citonat,astea ai protejeaza ficatul .eu zic ca ne-a ajutat f mult pina acum si rugaciunile,pe sotul meu l-a ajutat f mult compresele cu coada calului cind avea dureri si crema puterea ursului.daca pot sa ajut pe cineva cu un sfat as face-o cu mare drag ptr ca am trecut si noi prin clipe grele si stiu cum e.d-zeu sa ne ajute pe toti

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 21:40 
Neconectat

Doamne ajuta, d-na doctor Ali.
Maine tata se interneaza pentru o noua sedinta de citostatice. Rezultatele la analize i-au iesit bune.

Mi-e teama de umflaturile de la ceafa si de la gat. Nadjduesc laDumnzeu ao sa fie bine.

Multa sanatate la toti.

Pt. doina cris.
Ce tratament naturist a facut? In ce stadiu era boala? Avea metastaze?
Iertati.

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 21:46 
Neconectat

Ioana5

poliglobulia, cresterea nr de hematii, respectiv a hematocritului si hemoglobinei apare normal la persoanele care traiesc la munte/altitudine, la fumatori, cei cu BPOC. Apare apoi in deshidratare. Este posibil la la sotul ta sa fi aparut si ca reactie paradoxala la chimioterapie sau dupa operatie. Madua spinarii a reactionat "exagerat" la pierderea de sange, producand mai multe hematii decat normal.

cred ca au fost pacienti care au folosit Graviola, poate gasesti pe forum.

sanatate multa.
Ali

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 21:47 
Neconectat

Doamne ajuta, maica Porfiria, ca avem nevoie de ajutor de la Domnul!

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 22:06 
Neconectat

in dec cand a facut TC medicii au spus ca nu mai traieste decat o luna,cancer pulmonar gr 4,am fost la cj la domnul POP.i-a dat un ceai cu marul lupului si un regim alimentar.numai carne alba si f multe sucuri de morcovi a baut si suc de sfecla rosie,pe linga toate astea am luat din farmacie ganoderma si noni,cind am facut TC din nou s-au mirat doctorii.stiu ca inca nu e chiar vindecat total dar pot spune ca e mult mai bine si totusi au trecut 6 luni.cu ajutorul lui d-zeu trecem peste toate,sintem siguri ca se va vindeca,din martie a inceput chimio si de atunci ia CITONAT,acum o sapt am facut al treilea CT si nu a dat metastaze .a avut ganglioni pe bronhi si pe trahee.acum i s-au tras din ei.mai face doua sedinte de chimio si mai facem un TC.

Sus

MesajScris: 12 Iun 2012, 22:31 
Neconectat

doina cris,ceaiul dat era CU marul lupului sau DE marul lupui ,te intreb ptr sotul meu Practic cum il cer la plafar?Sucuri de morcovi bea sarmanul de frica morti,vad ca dupa doua sedinte de chimio,ieri si azi tusea a mai cedat.Nu pot sa'l coving sa renunte la carne de vita, ca sa manance numai carne alba. Dumnezeu sa ne ajute tuturor

Sus

MesajScris: 13 Iun 2012, 10:57 
Neconectat

ptr ioana5.ceaiul era cu marul lupului dar nu stiu cu ce era amestecat.domnul POP ne-a dat ceaiul amestecat cu alte plante.daca ajungeti la dinsul o sa va dea ceaiurile si inca o sticla de 2 kg cu un lichid alb.nu stiu ce era.innainte de masa era ceaiul si dupa masa acel lichid.tratamentul nu era f scump si ne ajungea 20 zile si 10 zile pauza.in timpul tratamentului minca doar piept de pui si peste alb.alta carne nu.sare nu am mai folosit decat sare de mare.zahar nu decat miere si nimic prajit in ulei.si acum folosesc doar ulei de masline,sare de mare,si miere.ptr tuse bea f multe ceaiuri de scai vanat,ceai de pin si sanziene.trebuie sa aveti mare incredere in d-zeu si in d-nul POP si o sa vedeti ca invinge boala.cum am mai spus sotul nu e inca vindecat dar e mult mai bine acum,luptam in continuare si nu ne pierdem speranta,DOAMNE AJUTA si sanatate tuturor

Sus

MesajScris: 13 Iun 2012, 11:04 
Neconectat

ioana5.daca sotul tau a inceput chimio atunci nu poate sa bea si ceaiul cu marul lupului.al meu de cand a inceput chimioterapia am oprit marul lupului ptr ca am inteles ca e otravitor.acum ia CITONAT.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5825 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 462, 463, 464, 465, 466, 467, 468 ... 583  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]