Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 31 Oct 2014, 14:18

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5861 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 587  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CANCER PULMONAR GR.4 METASTAZAT
MesajScris: 31 Ian 2011, 15:19 
Neconectat

Va multumesc din suflet !! Ne-au mai ramas medicamente ,inca nu ne-am apucat sa facem ordine dar cand vom face am sa anunt ce medicamente ne-au ramas de la el si le voi dona din inima celor care au nevoie de ele.Stiu ca sunt medicamente scumpe si decat sa le duc inapoi la farmacie,prefer sa le donez,asa imi mai usurez suferinta.

Sus

MesajScris: 31 Ian 2011, 19:06 
Neconectat

Valiza...imi pare tare rau ..intr-o zi imp pt mine ..azi fac 32 de ani...ca trebuie sa scriu asemenea cuvinte...Dumnezeu sa-l ierte si voua sa va dea multa putere sa mergeti mai departe!!!
Sanatate si putere celor ramasi sa lupte!
Diana

Sus

MesajScris: 31 Ian 2011, 19:58 
Neconectat

VALITZA ,sunt alaturi de tine ,te imbratisez si Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca pe tatal tau.
Cineva mi-a spus cu ceva timp in urma cand plangeam la aflarea vestii ca mama are cancer , NU POTI TRAI VIATA ALTCUIVA si oricat de mult il iubesti exista o limita pana la care poti merge .Gandeste-te ca este cu voi ,gandeste-te la toate momentele frumoase pe care le-ati petrecut impreuna si gandeste-te ca odata va veti intalni .
Si chiar daca lacrimile curg ,zambeste-i.

Sus

MesajScris: 31 Ian 2011, 22:03 
Neconectat

Foarte emotionante cuvintele tale Carmevera,insa iti doresti din toata fiinta sa ti salvezi parintele si speri pana in ultima clipa ca nu se va ajunge la ultima clipa! Nu cred ca ma pot pregati de despartire, pentru ca nu vreau insa intr-o anumita zi, dupa multa suferinta va trebui sa o fac si pe asta...Sa i fie amintirea vesnica!Condoleante Valitza!

Sus

MesajScris: 31 Ian 2011, 22:51 
Neconectat

VALITZA printre lacrimi iti scriu sincere condoleante

Sus

MesajScris: 01 Feb 2011, 10:53 
Neconectat

Condoleante, Valitza, Dumnezeu sa-l odihneasca.
Mama mea se simte bine in continuare. Ieri a fost la Oncologie pentru a discuta cu doctorii reluarea tratamentului. Totul ok, a apucat ieri sa faca analizele de sange si o ecografie abdominala. Ieri am si scos analizele de sange care, cu exceptia transaminazelor arata relativ bine. ALT este 184 iar AST e 72, oare poate fi vorba de metastaze la ficat? Mentionez ca in rezultatul de la ecografie ficatul are aspect normal. Dupa primele 2 ture de citostatice a mai avut un episod in care transaminazele erau marite ( ALT 60, AST nu mai tin minte ), dupa cateva saptamani in care a luat Essentiale valorile s-au normalizat. A inceput sa ia si acum Essentiale...

Sus

MesajScris: 01 Feb 2011, 12:25 
Neconectat

Sincere condoleante, Valitza! Dumnezeul sa-l odihneasca in pace!

Astazi se implineste un an de cand tati al meu ne-a parasit pentru o lume mai buna; parca nici nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat, tot il astept sa vina acasa!
Dumnezeu sa ne dea tuturor putere si intelepciune sa trecem peste greutatile vietii! Si poate ca Preasfintitul Bartolomeu Anania, fie iertat, avea dreptate: Moartea nu este un sfarsit, este o trecere!
Domane ajuta si Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti cei adormiti intru numele Sau!

Sus

MesajScris: 01 Feb 2011, 17:23 
Neconectat

este un sindrom de citoliza hepatica probabil pe fondul tratamentelor pe care le ia.

CT-ul sau RMN-ul abdominal ar putea oferi informatii mai bune decat o ecografie privind prezenta metastazelor hepatice. este bine sa ia in continuare Essentiale si silimarina.

Alohaa scrie:
Condoleante, Valitza, Dumnezeu sa-l odihneasca.
Mama mea se simte bine in continuare. Ieri a fost la Oncologie pentru a discuta cu doctorii reluarea tratamentului. Totul ok, a apucat ieri sa faca analizele de sange si o ecografie abdominala. Ieri am si scos analizele de sange care, cu exceptia transaminazelor arata relativ bine. ALT este 184 iar AST e 72, oare poate fi vorba de metastaze la ficat? Mentionez ca in rezultatul de la ecografie ficatul are aspect normal. Dupa primele 2 ture de citostatice a mai avut un episod in care transaminazele erau marite ( ALT 60, AST nu mai tin minte ), dupa cateva saptamani in care a luat Essentiale valorile s-au normalizat. A inceput sa ia si acum Essentiale...

Sus

MesajScris: 01 Feb 2011, 18:22 
Neconectat

raishwanya scrie:
este un sindrom de citoliza hepatica probabil pe fondul tratamentelor pe care le ia.

CT-ul sau RMN-ul abdominal ar putea oferi informatii mai bune decat o ecografie privind prezenta metastazelor hepatice. este bine sa ia in continuare Essentiale si silimarina.

Multumesc mult, Ali, m-am mai linistit.

Sus

MesajScris: 01 Feb 2011, 23:30 
Neconectat

Vesti proaste, prieteni ...
Vizitala Bagdasar Arseni mi-a prilejuit intalnirea cu un om mare ... ceea ce a fost placut. CD-ul cu CT pecare il aveam cu mine insa a fost ... neconcludent, insuficient, drept pentru care mi s-a indicat sa vin cu un RMN cap. Programat prin telefon. Intre timp sotia facea cocktail-ul de le Neurologie (Manitol, B1, B6, C, Cerebrolysin, Millgamma), pe care l-a terminat pe la 15. Din spital am plecat direct la RMN. Dupa 2 ore de scanari la un RMN performant din Craiova (1,5 Tesla) au reiesit multiple determinari secundare cerebrale si cerebeloase. Azi am dus din nou la GammaKnife CD-ul, anticipam raspunsul ... NU se poate aplica procedura GammaKnife, sunt peste 10 metastaze ... Mai mult, iradierea de 30 Gy pe craniu din 2008 face ca o noua iradiere sa-i deterioreze puternic starea, asa ca ... momentan cade si aceasta varianta.
Medicul oncolog ne aplica inceoand de azi o schema de citostatice cu Cisplatin si Etoposid perfuzate in 5 zile, impreuna cu cocktail-ul de neuro. In plus pentru anemie FerroFolgamma, Lagosa ca hepatoprotector, Fenobarbital seara ca anticonvulsiv ... Momentan am oprit toate naturistele. Cred ca ne vom orienta spre Cozac din nou. Bioterapia ... este in desfasurare ...
Doamne-ajuta!

Romi

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 5861 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 587  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]