Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 21 Oct 2014, 00:08

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cancer de col uterin
MesajScris: 27 Mar 2008, 12:11 
Neconectat

Buna feteleor.Tin de la inceput sa mentionez ca lucrez in domeniul medical si medicamentele imi sunt la indemana,insa acum vreo 2 ani mama mea avea cancer mamar la sanul dr.Am fost pe la medici cum face toata lumea,si mai ales la medici buni ca stiu destui,insa rezultatul era acelasi:Sa ii scoata tot sanul.
Va dati seama ce insemna pt mama si nu numai sa auda chestia asta.Dumnezeu ne-a scos in cale o vecina exact cand trebuia sa ne hotaram asupra operatiei,aveam 2 zile sa alegem daca se opereaza sau nu.Vecina asta avusese aceeasi problema ca si mama.A folosit niste produse din aloe vera de la firma forever living[sunt mai multe firme care distribuie aloe vera]si alte cateva produse si si-a rezolvat probleme fara cutit.Ni le-a recomandat ,bineinteles eu nu am fost deloc incantata mai ales ca produsele erau scumpe.Pana la urma am zis sa incercam ca mai bine incercam decat sa ne para rau mai tarziu.Si uite asa mami a scapat si nu mai are nimic dupa 8 luni de tratament intensiv cu aceste produse.
Nu fac reclama dar asta e adevarul produsele sunt intradevar un miracol.
Nu am crezut niciodata in aceste produse naturiste,insa acum am ajuns sa le folosesc.Sunt bune la orice.
Cine vrea le recomand din inima.

Am invatat sa ma abtin sa mai scriu pe forum,pt ca toate lumea la orice sfat dam exista cate unul sa zica ca...ehh asta vrea sa faca bani din nush ce produse....sau vrajeala...

Deci cine vrea se poate uita si face comanda si pe siteuri nu de la mine,sa zcica ca imi face mie nu stiu ce favor.Mie imi e indiferent ce alegeti in final,ma simt impacata si multumita ca am povestit o experienta prin care am trecut cu familia mea,mai departe e alegerea fiecaruia ce face.

Sanatate si numai bine la toate.

Sus

MesajScris: 05 Apr 2008, 17:18 
Neconectat

stie cineva din voi un tratament naturist pentru neoplasm col uterin care a recidivat cu rana deschisa ?

Sus

MesajScris: 29 Apr 2008, 21:40 
Neconectat

buna seara,
si eu am multe probleme ginecolocice.
te sfatuiesc sa ai rabdare sa primesti rezultatul, si apoi sa vezi ce este de facut.
sanatate multa
http://

Sus

MesajScris: 30 Apr 2008, 09:35 
Neconectat

Pentru noaptes

Eu am fost diagnosticata cu neoplasm de col uterin, m-am panicat si m-am grabit sa fac radioterapie facand cea mai mare greseala. M-a ajutat un medic naturist , am scapat de histerectomie insa nu am certitudinea ca ma voi recupera dupa radioterapie. Nu te grabi si incearca sa gasesti cea mai buna solutie pentru tine.Multa sanatate !

Sus

Subiectul mesajului: Cancer de col uterin
MesajScris: 03 Iun 2008, 19:02 
Neconectat

Pentru mary 68.

Am vazut ca si dvs. aveti probleme cu colul. La fel am si eu, iar acum fac radioterapie si nu ma simpt foarte rau, dar va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine cu mai multe date despre doctorul care v-a ajutat.V a rog frumos sa imi scrieti pe adresa cmada17@yahoo.com. Daca mai sunt persoane care au aceasta problema va rog din suflet sa ma ajutati.
Mii de multumiri.

Sus

MesajScris: 22 Noi 2008, 23:00 
Neconectat

buna! la 36 ani am avut o operatie groaznica in urma cu 2 lui :( fibrom uterin:(58/67/69/80 shi tot crestea . dar am scapat cu ajutorul unei bune foarte bune doctorite din iasi :shock::P dar asta nui e totul ..........am ramas fara uter . cum reusesc sa trec peste asa ceva????
Mesaj modificat de autor pe 22.11.2008

Sus

MesajScris: 26 Noi 2008, 23:14 
Neconectat

buna!sunt alina,am fost la un control ginecologic si doctorul mai dat sa fac testul HPV,deoarece am niste cosulete asa le spun eu,in zona anusului si ma mananca...as vrea sa sti daca esti infecatat cu HPV poti avea copiii?va rog tare mult raspundeti-mi

Sus

MesajScris: 26 Noi 2008, 23:19 
Neconectat

buna!sunt alina,am fost al un control ginecologic si doctorul mai dat sa fac testul HPV ca sa il fac pentru ca in zona anusului am niste cosulete asa le zic eu care ma manaca......as vrea sa stiu ca daca esti infectat cu un asemenea virus poti ave acopiii?va dor din suflet sa imi raspundeti

Sus

MesajScris: 18 Dec 2008, 21:34 
Neconectat

mic fragment de epiteliu exocervical ingrosat condilomatos, cu rare celule inflamatarorii intraepitelial.Material fibrino-granulocitar si mucus provenit din chisturi Naboth.Mici fragmente de glande endocervicale cu metaplazie scuamoasa.ce inseamana mai precis??

Sus

MesajScris: 12 Ian 2009, 16:56 
Neconectat

Buna!Toti cei care sufera de acesta boala, uneori incurabila ar trebui sa stie ca exista un tratament alternativ tolerat foarte bine chiar si de bolnavii ajunsi in ultima faza care creste calitatea vietii si stopeaza in evolutie tumorile maligne.Bolnavii care fac citostatice nu mai simt efectele secundare de greata, rau, dureri insuportabile de dupa citostatice, iar efectul acestora este mult mai bun.Tratamentul se poate face intr-o clinica din Bucuresti(singura din tara), este prin spatele mall-ului Vitan pe strada Vlad Judetu-clinica alpha, daca dati pe google la cautari alpha vlad judetu gasiti telefoanele de acolo, au si medici la care va directioneaza si va dau toate informatiile.
Multa sanatate!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]