Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 28 Apr 2017, 20:46

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1908 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 191  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Caderea parului
MesajScris: 04 Mai 2006, 10:31 
Neconectat

Mi-a cazut parul, mai mult in partea de fata...am urmat multe tratamente dar problema s-a rezolvat partial. Nu-mi cade in prezent dar nu s-a mai regenerat. Ajutati-ma va rog!!!!!!!!!:emb::(

Sus

Subiectul mesajului: Care e cauza?
MesajScris: 04 Mai 2006, 11:52 
Neconectat

Draga mea,
sunt multe remedii impotriva caderii parului. Trebuie sa afli mai intai de ce iti cade:stres, alimentatie, ai nascut?
Stiu ca masajul cu Ulei de Nuca presat la rece face bine, sau cu usturoi.Uleiul cu nuca l-am incercat si eu cu sotul meu si da roade. Incep sa-i creasca firicele noi.Tre sa masezi pielea capului (de 3-4 ori pe zi) cu ulei de nuca, il lasi vreo 20 minute si te speli pe cap cu un sampon de plante. Cel cu usturoi e mai greu de folosit daca mergi sa serviciu:)
In plus trebuie sa-ti revizuiesti alimentatie, sa consumi legume verzi,oua, castraveti, nuci (sunt foarte bune), alune, etc.Seminte de floarea soarelui care sunt foarte bogate in vitamina B.
Mai exista un produs, da' nu mai stiu firma (o sa ma interesez) care cica face minuni. Te tin la curent.
Numai bine,
Ama
Mesaj modificat de Administrator pe 23.07.2007

Sus

Subiectul mesajului: parul
MesajScris: 04 Mai 2006, 12:13 
Neconectat

Multumesc, Amma.
Nu am nascut de curand. am un baietel de 10 ani dar pot sa-ti spun ca problemele au inceput dupa ce l-am nascut pe baietel. De atunci parul meu a inceput sa cada si in timp s-a rarit de tot:cry:
Stres?! da, pot sa spun ca sunt stresata dar cine nu este........Iti multumesc mult pentru mesaj, o sa incerc Ulei de Nuca presat la rece si sambata si usturoiul. Dupa ce ma spal pe cap mai miroase parul a usturoi? exista ceva ce scoate mirosul? Tu cu ce sampon te speli pe cap? Eu in ultimul timp am recurs la samponul natural din ou, Tinctura de Urzica si de brusture. Fac si masaje cu Tinctura de Ardei Iute dar nu prea vad rezultate.. Sincer, parul nu mai pica dar astept si regenerarea lui.
Multumesc mult!!!!!!!!:P

Sus

Subiectul mesajului: caderea parului
MesajScris: 04 Mai 2006, 12:31 
Neconectat

Eu nu folosesc acum nici un sampon, adica,azi ma si duc sa cumpar unul de plante. De doua saptamani "ma tot duc sa cumpar" si n-am mai ajuns. Eu nu stau in Romania si aici sunt cam rare magazinele cu produse naturiste si sunt diferite de ale noastre asa ca am probleme in a alege produsul cel mai bun. Dar samponul ala de la Favisan cu spirulina, frunze de nuc, vitamina B2 cred ce e bun. Oricum cind o sa vin acasa o sa-mi fac iar provizii. Eu folosesc produse naturiste pentru toate:-)Pe cit pot ocolesc medicamentele si sa stii ca e foarte bine. Chiar daca sunt tratamente de durata, ceea ce sotului meu nu-i prea place:-)se vad rezulatele
Uleiul de nuca l-am gasit ca astia-l maninca in salate:-) si e foarte bun.
Da' cum a inceput sa-ti cada? Aveai pielea iritata?
Bafta,
Ama

Sus

Subiectul mesajului: caderea parului
MesajScris: 04 Mai 2006, 13:55 
Neconectat

Te pup, Amma.
Parul a inceput sa-mi cada in timpul liceului dar nu prea vizibil deoarece aveam o "claie"..... Acum 10 ani cand am nascut unicul copil, a inceput sa-mi cada mai mult. Dupa o perioada s-a mai regenerat dar nu in totalitate. De 1 an am sesizat ca daca vreau sa-mi fac "carare" pe mijlocnu pot din cauza rarimii. Ce pot sa-ti spun nu am nici o roseata nici o iritatie, nimic....... Mi-a cazut incetul cu incetul. Nu este prea vizibil pentru ca am firul gros si pare bogat, am carare intr-o parte si ascund faptul ca-i rar in fata dar-l port scurt. Nu pot sa-l port lung pentru ca atunci devine vizibil.E complexul meu dar nu-l stie nimeni decat voi. Daca vrei sa ma mai intrebi ceva astept cu nerabdare.
Ma bucur mult ca pot vorbi cu cineva.
Am gasit pe naturaplant.ro sa cumpar Ulei de Nuca presat la recedar samponul cu spirulina de la favisan nu-l gasesc.
Te pupic.

Sus

Subiectul mesajului: Back in town
MesajScris: 11 Mai 2006, 20:49 
Neconectat

Ciao Icza, scuze ca n-am mai scris am fost plecati brambura in weekend:D. Samponul ala de care-ti spuneam l-am vazut pe site, se numeste Sampon Nutritiv pentru cresterea parului.
Sa-ti traiasca puiutzul si sa fie sanatos:).
Te pup
Sa te tii de tratament ( nu de alta da' eu am probleme cu perseverenta. Da' ma educ eu, nu-i bai:-) )

Sus

Subiectul mesajului: reteta!
MesajScris: 12 Mai 2006, 14:36 
Neconectat

Incearca si urmatoarea reteta si vb dupa 2 saptamani...sa-mi spui cum e!
1 lingura gaz lampant, 1 lingura otet de mere, 1 ou, 1 capatana de usturoi.
Se tamponeaza mai intai radacina, apoi toata lungimea parului - tampon de vata inmuiata in amestec. Se lasa sa actioneze 3h, acoperindu-se parul cu o punga de plastic.
Atentie: nu se foloseste decat o data pe saptamana. Sper sa fie cu succes.

Sus

Subiectul mesajului: reteta!
MesajScris: 12 Mai 2006, 14:38 
Neconectat

Incearca si urmatoarea reteta si vb dupa 2 saptamani...sa-mi spui cum e!
1 lingura gaz lampant, 1 lingura otet de mere, 1 ou, 1 capatana de usturoi.
Se tamponeaza mai intai radacina, apoi toata lungimea parului - tampon de vata inmuiata in amestec. Se lasa sa actioneze 3h, acoperindu-se parul cu o punga de plastic.
Atentie: nu se foloseste decat o data pe saptamana. Sper sa fie cu succes.

Sus

Subiectul mesajului: Mari probleme....
MesajScris: 12 Mai 2006, 20:33 
Neconectat

Salut ! Sunt Alina,am 19 ani si solicit ajutor :cry:Am fost pe la dermatologi,cosmetologi,si...degeaba :(.Imi cade parul de ceva timp,si a devenit f/e f/e rar.Cindva pe vremuri era frumos matasos ca toti se mirau dar acu sincer mi-i frica sa ma uit singura la mine,e distrus...si asta sigur nu de la vopsit,decolorari,chimie,etc,il vopsesc f/e rar si doar tonare,adica cred ca altceva se intimpla si nu shtiu ce...am facut tratamente dar fara efect,mashti pe baza de produse naturale,multe de toate,dar iar degeaba,.Va rog mult sa ma ajutati !
Merci.

Sus

Subiectul mesajului: ...
MesajScris: 12 Mai 2006, 20:39 
Neconectat

Ar trebui sa te duci la un medic homeopat. Poate sa fie mai adanca problema. Daca ai incercat de toate si nu merge. Cauta cauza, draga mea.
Eventual descrie simptomele mai detaliat.Incearca sa te tunzi zero si asa sa aplici tratamentele pe care le stii. Poti sa intrebi si medicii de pe site, sau chiar sa-i suni.
Sanatate multa,
Ama

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1908 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 191  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]