Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 22 Sep 2014, 19:11

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1903 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 191  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Caderea parului
MesajScris: 19 Noi 2008, 20:28 
Neconectat

symlove,
eu din pacate am citit pe forumururi americane ca sheddingul e ff des intilnit, multi se plingeau de asta...
ufff, asa e poate ne povesteste cineva care foloseste de aici de pe forum..ce si cum...

Sus

MesajScris: 19 Noi 2008, 21:28 
Neconectat

Si cam cat au zis cei care l-au folosit ca dureaza aceasta cadere?e asa urata, masiva?
ce-i drept eu m-am uitat numai pe forumurile romanesti si am citit printre randuri ca nu am fost prea interesata.L-am folosit acum mult timp si din cate tin eu minte nu a avut nici un efect, dar nu mai stiu daca mi-a cazut mai mult sau nu, plus ca era aiurea de aplicat cu "pufurile"

Sus

MesajScris: 19 Noi 2008, 21:54 
Neconectat

shedding-ul este destul de naspa dureaza de la o luna la 3-4 luni , depinde , cade mai mult , iar parerea mea este ca acel par nu se mai regenereaza complet si iti mananca unpicutz din linia frontala a parului .

el apare cand se folosesc tratamente care au impact asupra hormonilor (in general) .
Mesaj modificat de autor pe 19.11.2008

Sus

MesajScris: 20 Noi 2008, 12:55 
Neconectat

codname,
pai eu vb de sheddingul de la minoxidil nu de la tratamente ce au impact asupra hormonilor. Eu am citit pe net din experienta altora ca sheddingul asta dureaza de la 2-3 sapt pina la 3 luni MAXIM pt ca minoxidilul face ca tot parul care trebuia sa cada sa cada repede si induce faza anagen al parului si astfel parul creste iar. Asta e teoria, deci in principiu parul pierdut atunci ar trebui sa creasca la loc..dar mai stii??
In orice caz apare un aminexil nou Aminexil Energy de la Vichy ii zice , e un spray cu pufuri si o sa iasa mult mai convenabil decit fiolele Decros desi e exact acceasi socoteala intr-un alt ambalaj si mai convenabil...Ma gindesc sa in incerc pe ala in fond Aminexilul si Minoxidilul au la baza acceasi molecula.. Am folosit insa acum ceva timp aminexil fara mult efectdar poate nu am folosit destul de mult timp....

Sus

MesajScris: 20 Noi 2008, 16:14 
Neconectat

Daca fiolele nu au avut efect ma indoiesc ca sprayul va avea.e pe aceeasi baza in ambalaj diferit.
Codname din cate am mai cautat eu pe forumuri multe femei care au folosit alopexy(deci minoxidil) nu s-au plans de o cadere mai avansata a parului.Nu e valabila la toti aceasta reactie?Hmmm...

Sus

MesajScris: 20 Noi 2008, 17:51 
Neconectat

Ma batea gandul sa fac un tratament de intretinere cu minoxidil dupa ce termin cu crescina ca m-a uscat de bani, dar imi e frica ca mi-o va lua razna parul si imi va cadea.
Ce parere ai codname?daca am facut tratament cu crescina crezi ca ar mai putea aparea acea reactie adversa de cadere la inceput de la minoxidil?Si crescina e tot un vasodilatator...nu stiu ce sa fac.

Sus

MesajScris: 20 Noi 2008, 21:23 
Neconectat

Draga mea symlove, nu sunt codname dar parerea mea este ca trebuie sa i lasi un ragaz parului, nu are timp sa si revina dupa crescina ca l ataci cu minoxidil. Eu consider ca acest minoxidil este periculor in cazul in care nu ai alopecie androgenica.

Sus

MesajScris: 20 Noi 2008, 23:28 
Neconectat

Nu stiu daca mai tineti minte dar eu sunt cu alopecie areata si folosesc Minoxidil 2% din luna april si tot asa am patit crestea intr-o parte si cadea in alta ,si mai ales la inceputul tratamentului parul mi-a cazut mai tare,dar acum cred si sper ca mi-am revenit.Mai am o portiune f mica cu puf si parul nu-mi mai cade asa mult.Am vazut asta si la pieptanat,spalat dar mai ales prin casa (ca pe unde te uitai era tot par ).Acum ramane decizia fiecaruia sa inceapa sau nu trat. cu minoxidil .Eu cred ca nu am avut de ales pentru ca eram intr-o faza prea avansata cu pelada ,am ajuns prin martie de nu aveam pe partea stanga deloc par pe o portiune cam cat palma (perciuni nici nu mai aveam)am avut norocul ca parul i-mi era destul de lung de acopeream acea portiune.

Sus

MesajScris: 21 Noi 2008, 00:26 
Neconectat

symlove nu lua minoxidil , decat daca vrei sa faci tratament de intretinere toata viata cu el :), astfel nu.
Eu zic sa continui cu crescina daca la tine a avut efect.
Nu te complica cu minoxidil , mergi pe crescina daca parul nu mai cade si totul e ok

alandala
ai dreptate cu faza de crestere a parului si cele cu impact asupra hormonilor fac acelasi lucru (numai ca aici e mai complicat , pentru ca exista si o alta cauza a shedding-ului adica schimbarile hormonale ) , oricum tot shedding este si nu se mai regenereaza complet !

crezi ca minoxidil are eficienta de 100% .... este doar o metoda de a amana caderea parului , nu va mai creste cum l-ai avut odata , nu va opri caderea parului in totalitate .

Sus

MesajScris: 21 Noi 2008, 00:28 
Neconectat

De ce spui ca e periculos minoxidilul daca nu am alopecie androgenica?Imi e frica de "ragazuri" :) vreau sa imi tin parul cat mai mult in cap si nici sa ma dau vesnic cu crescina nu e o solutie, mai ales ca e foarte costisitoare de asta ma gandeam la minoxidil, mai exact la alopexy ca e mai usor de aplicat ca hair-grow-ul.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1903 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 191  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]