Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 28 Aug 2014, 14:04

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1902 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 191  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Caderea parului
MesajScris: 04 Sep 2009, 22:26 
Neconectat

apropo, vad k am 3 mesaje private primite ieri, dar nu mai pot sa le deschid acum cu noul format al site-ului. ROG pe cei care mi le-au trimis( daca sunt de la voi) sa mi le mai trimita o data k sa le pot vedea. mersi

Sus

MesajScris: 05 Sep 2009, 00:08 
Neconectat

Buna seara , m-am intors :)

marinellu
te-ai luat dupa psiho :)) , citeste ultimul post a lui dydydodo pagina 174 mesajul ei este la fel de bine iti este adresat si tie .
Nu imi vine sa crezi ca ai inceput sa bei 3 frati patrati :))))))))

daca ai alopecie NIMIC naturist nu te salveaza , asta e realitatea .....alopecia nu e o boala care se trateaza cu niste suplimente nutritive asa nimeni nu ar mai cheli .

o salut pe Gravidiota prietena mea draga :)

Sus

MesajScris: 05 Sep 2009, 12:51 
Neconectat

UNDE MI SUNT MESAJELE PRIVATE?? ADMIN???? Primesc pe email ca am un mesaj privat nou si cand deschid....................NIMIC. Ce inseamna asta????

Sus

MesajScris: 06 Sep 2009, 21:17 
Neconectat

asa e, nici eu nu-mi pot citi mesajele private. face-ti ceva cu forumul asta. m-am gandit ca nu are ce rau sa-mi faca ceaiul ala. am inteles k e depurativ si am mai citit k mai are cat de cat efecte benefice asupra organismului. l-am ales mai mult pt k in ultima perioada mi se ingrasa tenul si scalpul ff repede si imi apar tot mai multe cosuri. stiu k e tot din cauza parului si a sebumului, si m-am gandit k daca la altii a avut efect in acest sens, poata ma ajuta si pe mine cu ceva.nu ma gandesc nici pe departe sa-mi opreasa caderea parului. CODNAME, citesti si site-uri straine referitor la caderea parului? poate imi dai un pm cu ceva interesant.acolo sunt mult mai multe solutii in problema asta.desi nu prea e nimic de descoperit, ori te dai pe pastile toata viata si pe minox, ori adio par. as incerca spectral DNC, dar multi zic k e un fel de rogaine mult mai scump. cum ti se pare, k ziceai k te-ai apucat de el?

Sus

MesajScris: 07 Sep 2009, 16:58 
Neconectat

de cate ori pe luna pot folosi o masca pt par?
am intrat in posesia unor uleiuri si vreau sa ma apuc de ea.am ulei de ricin,ulei de masline,migdale dulci,samburi de struguri si de nuca.le pot amesteca si cu galbenus de ou?

Sus

MesajScris: 08 Sep 2009, 16:15 
Neconectat

Buna,
nicoletaadina,
Sunt masti foarte bune unde poti sa amesteci mai multe uleiuri, cum ar fi cel de nuca presat la rece si celelalte care spui ca le ai ,sunt minunate.Dar oul il poti pune la sfarsit dupa ce tii pe par amestecul de uleiuri, in jur de 3-4 ore, sau daca poti suporta si toata noaptea.Eu le amestecam:ulei de nuca presat la rece, ulei de masline, ulei de migdale dulci,.ulei din samburi de struguri (se gaseste la Plafar si in supermarket, in caz ca nu este la Plafar) si puneam si gaz (de la o firma din Cluj, se gaseste tot la Plafar).DUpa ce spalam amestecul de gaz cu uleiuri , puneam o masca compusa din miere decristalizata la bain-marie , argila alba (Laboratoarele Genna, Romania, sunt la Plafar, la cutie de plastic), si puneam 2 oua.Este mai complicata, dar parul revine frumos.Apoi ma spalam foarte bine de mai multe ori, si ma limpezeam cu otet, flori de tei, musetel.
Incearca aceasta reteta si sa vezi ca este minunata.

Sus

MesajScris: 08 Sep 2009, 16:22 
Neconectat

codname,
Poti sa imi spui de unde pot sa cumpar din Romania daca este posibil Spectral DNC, pentru ca stiu ca la noi nu este ,si cat de eficeint este.Ma priveste pentru sotul meu, am inteles ca este destinat doar barbatilor, nu am multe notiuni despre el.Am citit ceva pe un site, dar insuficient pentru mine.
Multumesc codname.

Sus

MesajScris: 08 Sep 2009, 16:24 
Neconectat

marinellu,
Ceaiul de trei-frati-patati este bun, dar sa il bei pentru tine, nu are efect asupra caderii parului, este depurativ si detoxifiant.

Sus

MesajScris: 08 Sep 2009, 20:11 
Neconectat

a folosit cineva BIOSCALIN am inteles ca sunt pastile contra caderi parului?
si SPECTRAL poate fi folosit si de femei?

Sus

MesajScris: 08 Sep 2009, 20:30 
Neconectat

buna seara,

Desi sunt noua pe forum, il citesc din luna februarie 2009, dar cred ca se numeste "Cadera parului" si trebuie sa ne vb. civilizat.Un raspuns este un raspuns la solicitarea cuiva ce are probleme cu cedera parului, sau cu regenerarea sa,ne sfatuim, ne dam idei, spunem opinii dar nu ne insultam.De fapt pentru caderea parului sunt multe de spus, fiecare foloseste ceea ce crede ca este bun pentru pentru cel, dar pe forum se insulta, si subiectul daca este sau se incearca a fi dezbatut userul este cotat ca unul dublu, ceea ce este departe de adevar.

EU NU CUNOSC PREA MULTE DESPRE SPECTRAL dnc, DAR AM CITIT PE NET, SI CONTINE MINOXIDIL, AMINEXIL, RETINOL,SI CRED CA ESTE FOARTE BUN, DAR LA NOI NU SE GASETE.EU ERAM INTERESATA PENTRU SOTUL MEU.Acum voi cauta un alt produs, pentru ca de pe forum nu stiu ce pot gasi, si nu vrea ca mesajele mele sa fie luate altceva.

Ceai de trei-freati-patati ,imi pare rau, nu are nici un efect asupra caderii parului, este pur si simplu un ceai obisnuit medicinal.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1902 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180 ... 191  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]