Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 19 Sep 2014, 18:50

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Brevoxyl
MesajScris: 27 Feb 2007, 10:31 
Neconectat

In disperarea mea de a-mi vindeca acneea am inceput sa-mi dau cu brevoxyl. De doua zile ma dau cu el si ma ustura groaznic. De asemenea, m-am inrosit rau de la el. Va rog sa-mi spuneti si mie cei care ati folosit brevoxyl-ul, asa trebuie sa reactioneze el la inceput? Dupa cat timp dispare roseata si se observa o ameliorare? Va multumesc din tot sufletul meu. Sunt disperata. Mentionez ca sunt insarcinata si nu vreau sa abuzez de el
Mesaj modificat de autor pe 28.02.2007

Sus

Subiectul mesajului: Re: Brevoxyl
MesajScris: 06 Mar 2007, 05:34 
Neconectat

trebuie ca stratul sa fie foarte subtire; la mine roseala dispare dupa vreo 10-15 min, semne de ameliorare au aparut in vreo 2-3 zile, la vreo saptamana au disparut toate cosurile; stiu ca suna a reclama, dar asa a fost; de vreun an nu il mai folosesc frecvent, cam o data, de 2 ori pe sapt cand mai apare ceva, iar la o zi, doua, trece;
am folosit si Zineryt cam 3 ani, e bun si asta, dar nu se compara cu Brevoxyl;
bafta!
Mesaj modificat de autor pe 6.03.2007

Sus

MesajScris: 06 Mar 2007, 11:44 
Neconectat

salutare!Am o intrebare:voi ati gasit Brevoxyl in Romania?Cum ati facut rost de el?
Si eu am folosit brevoxyl,ink mai folosesc ocazional.Pana se obisnuieste tenul cu el ai senzatia de mancarime si aparea roseata,dar trec in maxim o saptamana.Am fost la dermatologi care mi-au dat tot felul de porcarii scumpe(preparate in farmacie),fara nici un efect;pana o tipa mi-a facut rost sin Anglia de Brevoxyl.E minunat!Pe bune.Dar nu am Gasit in Romania. Foloseste-l cu incredere!

Sus

MesajScris: 06 Mar 2007, 18:47 
Neconectat

Roxy, se gaseste Brevoxyl in farmaciile din Bucuresti. Eu de o saptamana am intrerupt tratamentul pt ca aveam fata rosie de tot. Acum nu mai sunt rosie, dar mi-e teama sa incep iar tratamentul. Poate o sa incep iar cu el mai tarziu, la mine a avut o reactie tare ciudata, intrerupsesem tratamentul si fata tot ma ustura. Un alt produs care-mi facea bine inainte sa raman insarcinata a fost Zineryt, dar acum nici asta nu-mi mai face bine. Chiar nu stiu ce sa mai fac! Mi-a dat acum medicul ginecolog pt o infectie augumentin, si tot sper ca ma va ajuta si cu acneea (este un antibiotic cu spectru larg). Dar deocamdata nici asta nu ma ajuta.

Sus

MesajScris: 06 Mar 2007, 19:27 
Neconectat

trebuie dat in strat foarte subtire, si la inceput numai o data pe zi; ptr inceput trebuie folosit cu concentratia cea mai mica 4% cred.
La ce pret il gesesti in farmacii?
Pe aici nu se geseste deloc.

Sus

MesajScris: 06 Mar 2007, 19:55 
Neconectat

Brevoxylul costa 240.000 lei. Are concentratie 4%. Mie mi s-a parut peroxidul de benzoil o substanta puternica. Roxy, in cat timp ti-au trecut, iti lasa semne?

Sus

MesajScris: 07 Mar 2007, 11:21 
Neconectat

Mi-a trebuit multa rabdare.Incep sa se vada imbunatatiri din primele saptamani, dar trec mai greu(cam 2 luni)-depinde si cat de grava e problema.Raman semne ,dar dak nu trec pe parcurs, o creama depigmentanta le rezolva, sau seara amesteci putin ulei de masline cu putina zeama de portocala proaspat stoarsa si masezi bine fata (dupa o curatare perfecta a tenului).
Mersi ca mi-ati spus unde si la ce pret pot gasi;eu cautasem pe net si gasisem preturi astronomice in afara.In tara n-am gasit .

Sus

MesajScris: 07 Mar 2007, 15:29 
Neconectat

Violete,ai incredere in brevoxyl.Eu am 25 de ani, si pana pe la 20 nu am avut probleme cu tenul.De cand am venit in iasi, apa de aici fiind ffff tare, mi-am nenorocit tenul.Pana acum 2 ani, cand mi-a dat cineva Brevoxyl adus din Anglia, credeam ca n-o sa scap niciodata de probleme.Am folosit normaderm de la vichy,care e 600000si se termina in 2 sapt, dar degeaba.Ma saturasem sa dau bani aiurea si ma saturasem si de dermatologi.Nu mai am incredere in ei. Dupa o sapt de brevoxyl eram descurajata,mi se ducea pielea de pe fata, si nu prea se vedeau imbunatatiri;dar am avut rabdare si...sunt foarte multumita.
Ma bucur ca am aflat unde se poate gasi si la noi, ca mi-e rusine sa mai merg cu sarut mana, mai ales ca pers.respectiva nu-mi ia bani cand imi aduce.Acu il folosesc rar,trece chiar o sapt fara sa ma dau.
Mai apare cate un cos(mai ales in acea perioada a lunii), dar nu mai e ce a fost.nu-mi vine sa cred.
Asa ca ai rabdare, si nu te speria dak la inceput te iriti.Ptr inceput foloseste-l o data pe zi, seara, si dimineatza o crema hidratanta care-ti prieste tie.
Te-am pupat

Sus

MesajScris: 07 Mar 2007, 17:17 
Neconectat

Multumesc pt incurajari, Roxy. Poate este o crema foarte buna, nu contest ceea ce spui tu, dar am o oarecare reticenta in folosirea lui pt ca acum sunt insarcinata in 4 luni si jumatate si in prospect, daca ai vazut, nu sunt studiile prea clare in privinta folosirii in sarcina (nu vreau sa afecteze bb). Dar cu siguranta dupa nastere il voi folosi. Daca chiar nu gasesti la tine in oras, si ai nevoie disperata de el, sa-mi spui, te ajut si ti-l trimit. Stiu cum e sa ai nevoie cu disperare de ceva si sa nu gasesti. Acum, cum am mai zis iau acest augumentin pt o infectie urinara, care deja s-a mai ameliorat un pic si sper din tot sufletul sa ma ajute si in privinta fetei, macar un pic. Te pup!

Sus

MesajScris: 08 Mar 2007, 01:48 
Neconectat

Ai ddreptate,bebe e pe primul loc.Sa dea Domnul sa ai un copil sanatos si frumos.:)Si eu abia astept sa am.
Mersi ca te-ai oferit sa ma ajuti, dar am intrat pe sight la sensiblu si ar trebui sa il aiba si in iasi;dak nu il gasesc, apelez la tine.Pana apare bebe ai putea incerca varianta cu ulei de masline amestecat cu zeama de portocala;inchide porii, dezinfecteaza;eu folosesc de o sapt si sunt foarte incantata. Amestecul trebuie preparat pe loc, exact cat iti trebuie ptr o utilizare.
Fiindca peste 10 minute e 8 Martie, iti doresc o primavara frumoasa,un copil minunat, si LA MULTI ANI!

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]