Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 23 Oct 2014, 03:36

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: balonare!!!!
MesajScris: 01 Noi 2006, 01:19 
Neconectat

buna tuturor. de vreo....aproape o luna sunt balonata si nu mai stiu ce sa mai fac. am scaun sa zic destul de ok.am avut si ciclu asa ca ziceam eu asa ca de sarcina nu ar fi vorba oricum voi face un test. ce poate fi?eu am regim strict de viata. adica fara carne...fara oua...stau departe de sare,,,ce poate fi??????/imi fac griji. multumesc

Sus

Subiectul mesajului: Re: balonare!!!!
MesajScris: 01 Noi 2006, 16:02 
Neconectat

ar trebui sa faci niste analize in primul rand sa vezi ce se intampla in stomacul tau...dar k solutie de moment poti lua de la farmacie carbune medicinal..nu e scump si e destul de bun...

Sus

Subiectul mesajului: Re: balonare!!!!
MesajScris: 03 Noi 2006, 13:37 
Neconectat

Si eu am problema balonarii, dar de mult timp. Am avut si ulcer duodenal - nu stiu daca e vreo legatura.
Am luat carbune fara efect. Pe deasupra, se si inghite foarte greu, iar cel incapsulat (norit) e foarte scump (vreo 50.000 o folie cu 15 pastile care ajunge cam 2-3 zile, si tratamentul e de lunga durata).
Am inceput sa ma tratez de cateva zile cu gasex.
Incerc si ceai de coriandru, dar aici merg pe teren necunoscut. Nu cunosc dozele in care trebuie luat. Doza difera in functie de producator. Stefmar, de exemplu, recomanda 1/2 lingurita la o cana, bauta pe parcursul zilei. Mie mi s-a parut o doza ridicola si fara efect - un fel de apa colorata fara nici un gust.
O fi bine daca il rasnesc, sau iese prea tare? Are cineva idee?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Balonare!!!!
MesajScris: 09 Noi 2006, 12:04 
Neconectat

Si eu am avut probleme cu balonarea si pana am descoperit ca era de la fibrom m-am indopat de pastile de stomac, colita. Ca pana dai de un medic OK te tratezi de una si de fapt ai altceva!
Asa ca trebuie sa faci niste ecografii ca sa fi sigura ca nu ai alte probleme.
Incearca ceai digestiv pentru stomac si intestine de la FARES.
Multa sanatate!

Mesaj modificat de autor pe 9.11.2006
Mesaj modificat de autor pe 9.11.2006

Sus

MesajScris: 09 Noi 2006, 23:35 
Neconectat

incearca in timp ce maninci sa iei o pastila de aghirol asta de 3 ori pe zi.paine graham cu lapte batut,sau ciai verde,ceai de crusin.eram si balonata si constipata,dar am incercat toate astea si mi-am revenit.balonarea vine si daca ai probleme cu fierea mai ales.evit sa maninc fript cat se poate fiert orice.

Sus

MesajScris: 10 Noi 2006, 10:48 
Neconectat

da...la mine nu e vb de alimentatie. ceaiul verde e ceva normal dupa masa. si pastiluta la fel. de asta ma alarmasem. ca nu sunt motive f clare de ce se intampla ce se intampla.

Sus

MesajScris: 10 Noi 2006, 23:56 
Neconectat

încearca să bei ceai de fenicul-2linguri la 2litri apa,fiert 5 min.-şi să bei chiar în loc de apa.nu ai încercat bicarbonatul de sodiu:?:aceasta ocazional numai...

Sus

MesajScris: 28 Noi 2006, 13:31 
Neconectat

Incearca cu carbune vegetal ELIDOR, care este foarte bun. De cate ori te balonezi inghite cate o pastila cu multa apa.
De asemenea, te mai poate ajuta ceaiul de busuioc.

santate.

Sus

MesajScris: 01 Dec 2006, 22:01 
Neconectat

La farmaciile Helpnet,ai sa gasesti un ceai FINOCARBOplus. E "miraculos"!Cel putin pentru mine!Se pune cate un pliculet,in cana cu apa fierbinte,se lasa 10 min. si in maxim o ora parca plutesti,asa de usoara te simti!Vezi si tu!

Sus

MesajScris: 02 Dec 2006, 11:22 
Neconectat

merci pt sfaturi.am auzit de un amestec din LIME , mIERE DE SALCAM SI APA PLATA asa ca am incercat asta si a mers. daca iar reapar problemele o sa mai urmez si alte sfaturi de pe forum. MULTUMESC.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]