Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 25 Oct 2014, 03:36

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Apa cu Argint Coloidal
MesajScris: 12 Oct 2012, 10:45 
Neconectat

M-am exprimat gresit. Ma intereseaza daca pun argint pur in apa de la robinet este buna de baut zilnic in loc de apa plata.Cum sau unde se poate verifica daca argintul folosit de mine este pur?Nu vreau sa folosesc apa pt o anumita boala, doar sa fac apa de robinet buna de baut. multumesc

Sus

MesajScris: 12 Oct 2012, 12:55 
Neconectat

nu stiu sa iti spun exact.dar din cate am citit exista un procedeu anume prin care se obtine aceasta apa...intr-adevar doze mari de argint pot dauna organismului

Sus

MesajScris: 29 Noi 2012, 23:43 
Neconectat

allexx17 sunt interesat de aceasta apa, cred ca pot face rost de analiza ei, am cunostinte intr-un laborator de analiza a apei.
La randul meu am sinuzita maxilara si sper sa fie de ajutor apa cu argint. Nu am inteles de unde provine apa - din Romania, Germania sau Austria ?

Sus

MesajScris: 03 Dec 2012, 14:58 
Neconectat

apa provine din romania si anume dintr-un izvor aflat in bistrita.

Sus

MesajScris: 03 Dec 2012, 15:01 
Neconectat

anneserban-nu asa se produce solutia coloidala...ai grija,te poti intoxica cu argintul.in solutia coloidala acest argint este in doze foarte mici

Sus

MesajScris: 14 Dec 2012, 23:26 
Neconectat

dragilor hai sa va impartasesc exeprienta mea cu argintul coloidal. citisem de mult timp despre el, nu ma informasem ce-i drept foarte mult, nu vazusem pe nicaieri prin plafaruri asa ca multa vreme am uitat de existenta lui. s-a intamplat sa ma duc la un plafar sa iau diverse gemoderivate si.....vad pe un colt al tejghelei o sticla de 500 ml cu argint coloidal. pret acceptabil. l-am cumparat. facuse cineva comanda si mai aveau o sticla expusa stingher. ca sa trecem la subiect, sufeream de cativa ani de o sinuzita sau alergie la schimbarea de temperatura, in special de la cald la rece, asa ca in momentul cand venea frigul, din toamna pana in primavara, eu nu simteam niciun fel de miros, nu respiram deloc pe nas, stateam numai cu picaturi , cand dadeam de fum de tigara era cumplit, dureri de cap, de ochi, de nas, de gat in special, etc. cum refuz sa iau antibiotice de 6-7 ani, toata iarna o tineam asa. cumplit!!! cu grija si atentie, cu seri intregi de documentat pe net, am inceput de trei ori pe zi sa iau o lingurita mica de argint coloidal cu un pahar cu apa. acum iau doar dimineata pe nemancate . si va spun cu mana pe inima si cea mai mare incredere ca nu mai am nici cel mai mic simptom din cele vechi. respir cu "toate narile" si ce e cel mai important......simt toate mirosurile. nici cand era vara nu simteam foarte bine mirosurile fine, doar pe cele puternice. acum simt tot. si nici deracit nu am racit, cu toate ca in jurul meu toata lumea a fost racita si tusea, lucrez in colectivitate cu multi indivizi unde majoritatea sunt "mucosi" in perioada asta. sunt full of energy, asa cum nu am mai fost de mult si tind sa cred ca toate astea se datoreaza acestei "solutii" miraculoase pe care vi-o recomand cu toata increderea. si ca sa revin la antibiotice, care fac mai mult rau decat bine si pe care eu refuz categoric sa le iau, suntem dragilor printre singurele tari din lume care dam antibiotice copiilor. dumnezeu a dat pamantului astuia toate cele necesare sa ne tratam si in special sa prevenim diverse boli. nu suntem deloc atenti la ce ne inconjoara si ne e mult mai simplu sa luam niste "bulini" din 8 in 8 ore care ne distrug flora intestinala si vaginala si toate "florile" care or mai fi, decat sa avem grija si sa prevenim aparitia oricarei boli. si daca nu putem preveni macar sa tratam corespuzator, adica sa ajutam organismul sa se trateze singur, sa lupte cu boala. ar fi multe de spus pe aceasta tema, dar cred ca cel mai bine este ca fiecare sa se documenteze singur. nu am studii in domeniu, dar am citit f mult despre plante si despre tratamentele alternative medicinei clasice. iar pentru cei care sufera de sinuzita mai recomand si uleiul de catina. una din colegele mele s-a tratat acum 20 de ani de sinzuita cu el si nici in ziua de azi nu mai are probleme. toate cele bune!!

Sus

MesajScris: 07 Iun 2013, 21:02 
Neconectat

Buna ziua

Am citit comentariile asupra efectelor benefice/daunatoare ale apei cu argint coloidal. Nu vreau sa ii iau apararea dar nici sa blamez acest produs. Tot ce am de spus e ca am comandat doua flacoane de 1 L pentru mine si pentru mama mea (ea lua spirulina in trecut dar nu a mai reusit sa gaseasca aceeasi firma de la care cumpara iar celelalte tablete de spirulina incercate nu aveau efect sau chiar ii faceau rau) si va voi spune daca are vreun efect fie el pozitiv sau negativ.
De asemenea, am 'furat' un pont de la seful meu - vegetarian convins - care consuma zilnic ZEOLIT. Suntem trei oameni care consumam acest produs, e adevarat, de putin timp. Eu ma impac foarte bine cu el, celelalte doua persoane nesimtind inca mari schimbari.
Pe de alta parte, am o problema grava cu umflarea picioarelor (mentionez ca am 22 de ani, problema aceasta existand de dinainte sa stiu cum imi arata poza de pe buletin). Am fost la clinici foarte cunoscute, platind milioane pentru analize de tot felul, doctorii nereusind sa imi ofere un diagnostic. Am incercat sa beau mai multe lichide si sa nu consum alimente cu sare... nu s-a schimbat nimic. Intre timp, mama mi-a propus tinctura de ienupar care a dat rezultate neasteptate. Nu mi-a vindecat in totalitate problema dar rezultatul este vizibil si sunt foarte multumita. Este adevarat ca am urmat 1 an jumate tratamentul, cu pauzele de rigoare.
Inchei cu o povestioara cu niste noduli formati la sanul drept care mi-au dat batai de cap. Am urmat tratament prescris de doctor care imi facea rau (se umflasera si devenisera mai durerosi) si tratament naturist cu cretisoara si marar care nu mi-au facut rau dar nu au provocat nicio schimbare nici in bine, nici in rau.

Cam atat despre produsele naturiste. Va tin la curent cu apa 'minune' despre care se zice ca, odata consumata, face pielea sa arate aidoma personajelor din filmul Avatar.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ora este UTC + 2 [ DST ]