Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 22 Aug 2014, 04:56

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Apa cu argint coloidal
MesajScris: 13 Ian 2011, 11:53 
Neconectat

Dianne scrie:
Doamne, romanii astia sunt de o prostie incomensurabila! S-a spus foarte clar la stiri ca apa cu argint coloidal nu poate fi benefica pentru organism si, cu toate acestea, vad chiar aici, pe forum, oameni care se incapataneaza sa o considere un elixir, refuzand sa accepte faptul ca nu este decat un alt mod de a se face bani de pe urma lipsei de informatie si a naivitatii unora.
Bineinteles ca, in primul rand, este vina Ministerului sanatatii care permite patronilor de farmacii sa vanda o asemenea otrava.
Dar nici cu voi, oameni buni, nu-mi este rusine!
Sincer, ne meritam soarta!
Inteleg ca am fost tinuti atatia ani in "intuneric" de catre comunisti, dar parca nici asta nu justifica atata prostie si ignoranta!
Va doresc multa sanatate! Sincer!

Iti recomand sa te lasi de medicina, nu e de tine, invata istorie (poate intelegi cate ceva).............ideea este in felul urmator : te duci la un muzeu sa vezi cu ochii tai vasele si tacamurile de argint pe care le foloseau inaltele clase sociale, daca ei consumau " otrava"(cum zici tu) in ziua de azi la scoala, pe care nu cred ca ai facut-o, nu mai auzeai la istorie de boierii ce ii asupreau pe tzarani,auzeai doar de cei ca tine

P.S nu afirm ca este un elixir dar in schimb afirm cu tarie ca tu traiesti din industria farmaceutica si ca acest produs nu este OTRAVA.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Apa cu argint coloidal
MesajScris: 15 Ian 2011, 11:50 
Neconectat

Sigur, nici cei "pro" nici cei "contra", precum Dianne, nu vor renunta prea usor la parerea lor, in cazul in care se dovedeste a fi eronata.
Problema cu cei "contra" este ca nici nu au incercat vreodata (si cu greu o vor face), si nici nu s-au obosit sa studieze prea mult sa vada care este situatia si de unde apar "efectele secundare".
Problema cu cei "pro" este ca cel mai adesea sufera de o lipsa destul de semnificativa de pregatire stiintifica, astfel incat sa poata sa sustina o discutie serioasa. E drept, ca nici nu ar avea cu cine, deoarece nici cei "contra" nu sunt informati decat pe baza zvonurilor.
Ca atare, un asemenea "dialog"este cel mai adesea steril.
Ii inteleg pe cei din ambele categorii, deoarece acum vreo trei ani credeam ca e cel putin o farsa chestia asta, insa data fiind formatia tehnica a educatiei, mi-a fost usor sa caut surse de informatie adecvate, stiind ca argintul coloidal este de fapt o suspensie de nanoparticule.
Ceea ce cel mai adesea nu stiu cei "contra" este ca metalele coloidale sunt studiate extrem de intens pentru folosirea pe cale interna in boli grave (cancer, vectori purtatori de medicamente), si inca in concentratii mult mai mari decat cele din "apele de argint" de exemplu.
Ceea ce nu stiu unii dintre cei "pro" este ca, intr-adevar, la concentratii ridicate luate pe termen scurt, pot exista si efecte secundare.
Ceea ce nu stiu cei "contra", este ca ar trebui sa se bea vreo jumatate de tona de argint coloidal ca sa se faca Argyria.
Ceea ce nu stiu unii dintre cei "pro" este ca trasnaia numita "argint coloidal" sau "apa de argint", facuta cu aparate improvizate si apa plata, de izvor, sau alte asemenea, bauta pe perioade indelungate, ii va face in cativa ani sa aiba pielea gri. Intervalul depinde de cantitatea baura si de concentratie.

Argintul coloidal nu se bea cu halba zilnic, timp de 1-2 decenii. Nu este necesar. Nu este elixir de viata lunga. In doze mici, asa cat un pahar de tuica, este inofensiv si pe perioade de ordinul deceniilor. Se poate si calcula, pe baza unor teste facute de altii ce doze sunt suportabile. Tipic e vorba de maxim 1-2 mg de argint zilnic, maxim, daca se bea ani de zile, pentru un adult.

Eu personal (dar si alti amici), am baut si cate un litru pe zi si nu ne-am albastrit, nici inverzit si nici alta culoare nu am capatat. Ultima viroza a fost tratata in 24 de ore, cu 1 litru de zeama. E drept, fiind producator (este evident deja, cred), imi permit. Insa nu as bea 1 litru pe zi timp de 3 ani de zile, asta categoric. Acestea sunt doze soc, pentru probleme acute. Altminteri, dozele utilizate pentru probleme infectioase sunt mult mai mici, 30-100ml de exemplu, sub 30ml/zi fiind un fel de "cura de intretinere".

Desigur, ca nu o sa public in continuare numele produselor pe care le folosesc. Insa argint coloidal se gaseste in Romania si, desi difera ca si calitate, majoritatea produselor sunt cel putin bunisoare spre bune. O simpla cautare dupa AquaNano, VitaCrystal, Itara, Dr. Juice, va va da destule rezultate, pentru cei care doresc sa cumpere. Cred ca mai sunt cateva marci, nu e o problema de gasit.

Daca insa doriti un site pertinent si oarecum neutru in ceea ce priveste piata romaneasca, de la americani (care au produse avizate ca suplimente alimentare), cu produse scumpe (pentru romani) dar bune, iata unul: www.purestcolloids.com. Si dansii exagereaza ici si colea, e drept, ca doar sunt producatori, nu-i asa, dar orisicat, sunt informatii pertinente cam 90%.

Multa sanatate, si ... nu mai fiti prea "contra" sau prea "pro" fara sa aveti argumente. Doar sectantii procedeaza astfel, ar trebui sa stiti deja. Si e valabil si pentru cei de pe forum care isi promoveaza "neutru" produsele. Din cate am vazut, desi este bine ca sunt promovate, suportul stiintific este sub zero barat, astfel incat cei care chiar ar putea fi interesati dar au cat de cat niste notiuni stiintifice, vor spune "inca niste vanzatori de grasime de sarpe". Poti sa ii condamni?

Sus

Subiectul mesajului: Re: Apa cu Argint Coloidal
MesajScris: 03 Feb 2011, 01:48 
Neconectat

In calitate de prelucrator de metale pretioase va pot comfirma ca tot mai multe persoane firme se intereseaza de argint coloidal

Livrez materia prima Argint 999 Sau aur pur pentru:laboratoare de cercetare in industria medicala ,
Cabinete stomatologice (dezinfecteaza cu el)
Laboratoare de cercetare in industria Cosmetica
Primesc telefoane de la persoane care spun ca au numarul meu de la doctori ,
Toti imi cer sa le prepar materia prima pentru Argint coloidal sau Aur coloidal

Daca nar fi adevarat acest lucru despre argintul colidal de ce am cereri de materie prima

Personal cred ca va incepe un razboi intre cele doua tabere Chimic si Ecologic

Clar argintul coloidal este foarte bun

legat de acea persoana care sa albastrit 14 ani asta da exces

Sunt foarte multe metale benefice organismului

voi cei care nu credeti ce preferati medicamnte toxice sau ecologice?

Multi producatori spun ca argintul trebuie sa aiba particule de nustiu cat sa se absoarba mai bine in sange

Daca stam sa gandim la rece avem nevoie de argint pur o sursa de baterii de 9 volti
o apa demineralizata si in 20 min avem apa coloidala
acesta apa o beau cel putin de 2 ori pe saptamana
o folosesc seara cand ma spal pe dinti si ma clatesc final cu eal (pasta de dinti o folosesc pentru respiratie cat mai buna )apa coloidala o folosesc pentru a distruge bacteriile din cavitatea bucala
si daca vrea cineva sa imi vada dantura il invit
Am avut un mic acident si vreau sa imi fac o maseluta din argint inbracat in portelan mi se pare cel mai tare inventie ,hmmm so o patentez?
simplu fac baza cu pivot din argint pentru dezinfectare apoi inbrac dintele in portelan ar trebui sa fie cel mai ecologic (argintul puritate 700-800 la mie nu este indicat )
pe timpuri era un haos total laboratoarele dentare cand aveau comenzi pe argint su aur ,nu mai cumpara acele placute de la banca si spuneau ca fac afacere si faceau din monezi ne stiind ca monezile sunt de puritate 700-800 la mie

Sorry pentru stomatologi dar cred ca ar trebui sa afle lumea devarul
Si daca tot suntem la adevar sa mai demascam ceva
Vad bijuterii de firma care au la baza argint bagat in baie de nichel

intrebarea meea este dece mai cumparam argint?daca are nichel
cumpar gablonturi cele mai ieftine

sa nu uitati Nichelul este un material ce poate provoca probleme dermatologice
Stanium folosit la gablonturi foarte periculos forte toxic

Una peste alta traim intr-o vrajeala totala dam bani si cumparam numai porcari

Daca esti om de stinta ,Doctor,Sau un simplu om si vrei sa ma intrebi sau sa ma injuri o poti face

Sus

MesajScris: 03 Feb 2011, 01:51 
Neconectat

Ce nu stim despre Argint!!

Ştiaţi că?

Pentru a ameliora setea, atunci cînd nu se poate bea nimic, puteţi ţine în gură un obiect de argint.
- Organismul unui om cu masa de 70 kg conţine aproximativ 0,07 mg de argint.
- Cei care poartă bijuterii de argint sînt mai calmi.
- Argintul se foloseşte şi sub formă de aliaje cu alte metale, la confecţionarea monedelor, la protezarea dinţilor, la confecţionarea bijuteriilor şi tacîmurilor.
- Soluţiile coloidale de argint se utilizează în medicină ca mijloace antiseptice, pentru tratarea bolnavilor de tuberculoză.
- Pînă la descoperirea penicilinei, argintul era extrem de valoros, fiindcă era singurul dezinfectant cunoscut. Un kilogram de aur preţuia cît 7 kilograme de argint. Azi, cu un kilogram de aur, se pot cumpăra 74 kilograme de argint.

Sănătate preţioasă
Leacuri de argint

• Apa păstrată în vase de argint are calităţile unui antibiotic natural extrem de eficient

Încă din cele mai vechi timpuri, bogaţii mîncau cu tacîmuri de argint. Preoţii împart sfînta împărtăşanie cu linguriţă de argint. Apa sfinţită rezistă timp îndelungat dacă e ţinută în recipiente de argint. Ce au în comun aceste practici? Argintul, un metal ale cărui virtuţi terapeutice au fost ţinute în secret secole de-a rîndul. Astăzi, ştiinţa a făcut mii de teste care au confirmat că ionii de argint au efect bactericid. Distrug circa 650 viruşi şi germeni, constituind astfel un dezinfectant extrem de eficient. Dintre toate întrebuinţările curative ale argintului, cea mai cunoscută este apa de argint, leac pe care-l cunosc şi astăzi oamenii de la sate. Şi despre care se spune că ajută la menţinerea sănătăţii şi păstrarea longevităţii.
Un medicament vechi de milenii
Acum 4.000 de ani, medicii chinezi făceau acupunctură cu ace de argint. Fenicienii navigau luni întregi peste mări. Ei transportau apa, vinul şi laptele în vase din argint, pentru a le păstra nealterate un timp îndelungat. Vechii greci au observat că în perioada războaielor, aristocraţii nu sufereau de dizenterie. Explicaţia: foloseau tacîmuri şi veselă din argint care i-a protejat de multe epidemii şi boli. Coloniştii americani care străbăteau Vestul puneau adesea un dolar de argint în lapte pentru a-i întîrzia alterarea. La începutul secolului, doctorii prescriau nitrat de argint pentru ulcerele de stomac şi puneau cîteva picături de soluţie de argint în ochii nou născutului pentru a distruge eventualele bacterii care ar fi putut provoca orbirea. Bijutierii care lucrează cu argint sînt renumiti pentru sănătatea lor. Staţiile cosmice NASA şi MIR folosesc argintul coloidal pentru transformarea apei reziduale în apă potabilă. Practic, argintul este un dezinfectant universal, adevărat medicament, detronat însă de apariţia penicilinei şi uitat pe nedrept. Antibioticele sintetice fac bine, dar au şi o serie de efecte dăunătoare, plus că organismele patogene devin rezistente la acestea. N-ar fi mai bine să încercăm şi argintul?
Antibiotic şi antioxidant
Rolul argintului în organismul uman poate fi descris ca un „sistem imunitar secundar“. Din rezultatele obţinute de dr. Hery Margraff aflăm că argintul are capacitatea de a distruge în 6 minute peste 650 de categorii de microorganisme patogene, virusuri, bacterii, paraziţi şi fungi. Ca antibiotic natural, argintul luptă cu bacilulul dizenteriei, cu Salmonela, Escherichia coli, Streptococul pneumoniae, Streptococul mutans (cauzator principal al cariilor dentare) şi alte microorganisme dăunătoare. S-a mai constatat că argintul este un puternic antioxidant natural, distrugînd radicalii liberi (cauza a peste 60 de boli printre care cancerul şi boala Alzheimer). S-a demonstrat că argintul este şi un imunomodulator, adică ajută la creşterea imunoglobulinei din clasa A, M, G şi a limfocitelor T. În domeniul chirurgiei, argintul e folosit la unirea vaselor cerebrale sau închiderea defectelor de pe suprafaţa craniului (metoda Heingenheim). A fost folosit la filtrele măştilor celor care se ocupau cu dezinfectarea în timpul epidemiei de gripă aviară. Există mărturii şi ale bolnavilor care s-au vindecat de cancer consumînd apă de argint.
De cît argint avem nevoie?
Strămoşii noştri primeau o oarecare doză de argint prin hrană. Tehnologiile moderne din agricultură au distrus 85% din rezervele de argint ale solului, astfel încît acest element nu mai există în alimentele pe care le consumăm. Conform unor studii americane, deficitul de argint duce la scăderea imunităţii şi este unul dintre principalii factori de creştere a afecţiunilor maligne din ultimele decenii. Cel mai eficace aport de argint se face sub forma lui coloidală (particule de 0,001 microni), astfel este total inofensiv pentru organismul uman, care îl va elimina în 24 de ore. Argintul coloidal se absoarbe în sînge foarte repede, încă din cavitatea bucală. Cercetătorii au stabilit că 0,088 mg de argint reprezintă cantitatea medie zilnică necesară organismului uman. Organele noastre conţin argint, cel mai mult fiind în ţesutul creierului mare, în nucleul celulelor nervoase, glandele sistemului endocrin, partea exterioară a ochiului şi în oase.
Surse de argint
Argintul coloidal nu interacţionează cu alte medicamente şi nu are efect toxic asupra organismului, nefiind un metal greu. Dat fiind faptul că el este în forma coloidală, orice surplus se va elimina foarte uşor din organism şi nu se va acumula în ţesuturi. Nu există riscul de supradozaj, iar argintul în forma coloidală nu interacţionează cu alte medicamente. Şi Organizaţia Mondială a Sănătaţii recomandă argintul coloidal ca fiind cel mai puternic dezinfectant folosit în cazul apei potabile. Apa se poate folosi în mod preventiv, pentru întărirea sistemului imunitar, sau ca un remediu valoros în terapia infecţiilor şi a bolilor. Se iau 4 linguriţe pe zi de apă tratată cu argint coloidal, pe stomacul gol. Leacul este util şi animalelor de companie. Această apă este doar un adjuvant, nu exclude vizitele la doctor şi urmarea tratamentului prescris. Cum putem obţine această valoroasă apă? Păstrînd apa potabilă în vase de argint. Există în comerţ şi apă cu argint coloidal gata preparată. Metalul preţios pentru sănătate poate fi obţinut şi din surse alimentare: organismele animale acvatice, ouă, lapte de vacă şi de capră.
Atenţie la doză!
În terapia cu apă de argint trebuie să ţinem cont şi de următorul aspect: pigmentarea pielii. Aceasta devine albastră, dar numai în cazul consumului exagerat de metal. Mai mult, excesul de argint în organism conduce la apariţia celulelor canceroase, la slăbirea văzului şi la dereglări psihice. Dar apa cu argint coloidal, obţinută cu tehnologii de ultimă oră, nu produce asemenea pericole, dimpotrivă, este un bun remediu împotriva microbilor. OMS recomandă 0,05-0,1mg argint pe fiecare litru de apă potabilă. Consumul de argint coloidal este sigur chiar şi pentru femeile însărcinate şi pentru cele care alăptează, ajută la dezvoltarea fetusului. Mai există şi persoane alergice la acest metal, cărora nu le este indicat tratamentul cu argint. Devin nervoase, contactează gastrite, ulcer stomacal şi intestinal, au insomnii şi dureri de inimă, le amorţesc mîinile. O particularitate a „oamenilor de argint“ este că le plac dulciurile.
Boli învinse de un metal
În ce cazuri este indicată terapia cu apă de argint? Acnee, alergii, infecţii ale vezicii urinare, otită, tulburări de digestie, infecţii ale prostatei şi căderea părului sînt numai cîteva dintre afecţiunile care pot primi tratament cu apă cu argint coloidal. Este cel mai bun remediu complementar pentru afecţiuni cronice ca hipertensiune arterială, hepatită cronică, sinuzită, gastrită, ulcer, psoriazis, herpes. Cel mai simplu şi eficient produs complementar împotriva gripei, inlcusiv a celei porcine, şi a virozelor respiratorii. Se mai ştie că, acela care se spală pe faţă cu apă de argint capătă un ten frumos. Rănile spălate cu apă de argint se vindecă mai repede, nu se infectează şi cicatricele rămase după vindecare sînt mai puţin vizibile.
Şi pentru păstrarea suprafeţelor afectate de arsuri cît mai aseptice este folosită tot apa de argint. Şi fiindcă tot e alertă de gripă porcină pe mapamond, trebuie să ştim că apa de argint este un excelent mijloc profilactic în timpul oricărei epidemii. Se recomandă cîte două linguriţe pe zi de apă de argint.

Rezultate în tratarea bolilor grave
• Deoarece în SIDA în stare activă, sistemul imunitar reprimat al corpului este expus atacului oricărui tip de boli, argintul coloidal este un medicament netoxic perfect pentru a fi folosit datorită efectului sau antibiotic pe scară largă.
Un cercetător al Universităţii Brigham Young a trimis argintul coloidal la două laboratoare diferite, printre care şi centrul medical UCLA, care au răspuns: „Acesta a distrus nu numai virusul HIV, ci orice virus pe care a fost testat în laborator

office@accesorii-argint.ro

Sus

MesajScris: 11 Iul 2011, 10:38 
Neconectat

Argintul coloidal consta din electroliza a doi electrozi de argint intr-o apa foarte pura! Daca este facut corespunzator, este perfect transparent, ca apa, fara nici o culoare, la 20ppm are gust putin amarui si NU EESTE TOXIC!!!! Toate sunt povesti, intoxicatiile nu se fac cu argint coloidal, ci cu ceva care contine atgint sub forma de diferiti compusi, care pot fi toxici! Sa fie clar, ARGINT COLOIDAL INSEAMNA IONI DE ARGINT IN SUSPENSIE INTR-O APA FOARTE, FOARTE PURA! DATORITA SARCINII ELECTRICE, NU SE DEPUNE, RAMANE IN SUSPENSIE!!! Toxicitate zero,eu sunt pe punctulde a scapa de hepatita C, cu argint coloidal de calitate corespunzatoare, pe care mi-l fac singur! Culoare galbuie, maronie, gri laptos, deja este altceva, nu argint coloidal! Interesele uriase materiale fac sa nu fie promovata aceasta minune lasata de Dumnezeu, adica argintul coloidal ! De asta se formeaza o imagine falsa despre argintul coloidal, propunand un lichid care este altceva, probabil toxic! Mihaita Dumitru, mihaitadumitru1@yahoo.com

Sus

MesajScris: 17 Iul 2011, 15:34 
Neconectat

[quote="mihaitadumitru1"]Argintul coloidal consta din electroliza a doi electrozi de argint intr-o apa foarte pura! Daca este facut corespunzator, este perfect transparent, ca apa, fara nici o culoare, la 20ppm are gust putin amarui si NU EESTE TOXIC!!!! Toate sunt povesti, intoxicatiile nu se fac cu argint coloidal, ci cu ceva care contine atgint sub forma de diferiti compusi, care pot fi toxici! Sa fie clar, ARGINT COLOIDAL INSEAMNA IONI DE ARGINT IN SUSPENSIE INTR-O APA FOARTE, FOARTE PURA! DATORITA SARCINII ELECTRICE, NU SE DEPUNE, RAMANE IN SUSPENSIE!!! Toxicitate zero,eu sunt pe punctulde a scapa de hepatita C, cu argint coloidal de calitate corespunzatoare, pe care mi-l fac singur! Culoare galbuie, maronie, gri laptos, deja este altceva, nu argint coloidal! Interesele uriase materiale fac sa nu fie promovata aceasta minune lasata de Dumnezeu, adica argintul coloidal ! De asta se formeaza o imagine falsa despre argintul coloidal, propunand un lichid care este altceva, probabil toxic! Mihaita Dumitru, mihaitadumitru1@yahoo.com[/quote]

Dl Dumitru aveti perfecta dreptate este bun in foarte multe probleme de sanatate

argintul exista in anumite medicamente dar se ascunde acest lucru

cum am tot spus si mai sus vand copaniilor ce fabrica medicamente

rec0mand cel mai bun produs facut acasa

argintul trebuie sa fie dublu sau triplu rafinat

apa distilata cu 0ppm

curent maxim pe electrozii de argint: 1 mA
si un argint coloidal de 10ppm
de retiunut argintul pur pentru a se putea folosi la argint coloidal nu se gaseste in monezi bijuterii

recent un client deal meau a cumparat monezi de pe okazi ca argint
ia aparut anumite galbe pe gat pe fatza
o intoxicare cu nichel am constat eu dupa ce am verificat moneda

Sus

MesajScris: 20 Iul 2011, 13:49 
Neconectat

AICI VOM PREZENTA O ALTA MODALITATE DE A FACE BANI PE NET IN MOD LEGAL
EU ZIC CA MERITA CATEVA MINUTE DE ATENTIE
Nu este o metoda noua dar care la mine a functionat pt ca am respectat regulamentul...merita sa incercati
Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 min. de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE" Crede-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie pana la final textul.

Eram sceptica, totusi...
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 60.000 de lei (6 lei). Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar, curioasa fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei ( 1 leu) la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol . Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei (6 lei) si 6 timbre? Cum este si normal, la inceput eram sceptica si chiar ingrijorata in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei (6 lei).
Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! .. Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluita! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei (37 lei). La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000 (109 lei). In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei (2547 lei)! Si banii continuau sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 lei ( 6 lei) si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!).
Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?

PASUL 1:[/size] Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 lei ( 1 leu) si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei (1 leu). Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1) Rizea Alexandru, str dragos-voda bl p22-23 sc d, ap14 ,cod 118110 loc pitesti jud arges,

2) Pavelescu Ana-Maria, Str. Matei Basarab, Bl.30, Sc.B, et.1, ap.8,Localitatea Rm.Valcea, Judetul Valcea, cod 240616

3)Vacar cristina florina,sat dumitrita,comuna dumitrita,nr.101.strada principala,judet bistrita-nasaud,cod 427037,

4) Blidar gheorghe bogdan sat urmenis com baita de sub codru nr 76 jud MARAMURES.

5) Barta Levente str Cetatii bl 33c ap 15 Rupea jud brasov cod 505500,
6)Rotariu Simona, Str.Aleea Parcului,Bl.C.F.R.,Ap.5,et.2,Loc.Com. Ruginoasa,Jud.Iasi, cod 707420

PASUL 2:Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.

Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului(\'Copy\' din meniul \'Edit\'); deschizi un fisier gol cu \'notepad\'(\'File\'...\'New\') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a (\'Edit\'...\ Paste\'); salvezi fisierul cu extensia .txt.
Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup!

TINE MINTE : MAI MULTE FORUMURI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 lei (5 lei) cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei (5 lei).Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei (25 lei). Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig 1.250.000 lei (125 lei) cu numele meu pe pozitia a 4-a, 6.250.000 lei (625 lei) cu numele meu pe pozitia a 3-a, 31.250.000 lei (3125 lei) pe pozitia a 2-a si ... DA! 156.250.000 LEI (15625 lei) cu numele meu pe pozitia intai. UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 lei (6 lei) si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 lei (1 leu) la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori. Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 lei ( 6 lei) sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus \"dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?\" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TE VA AJUNGE PE MII DE FORUMURI, ASTEFEL VEI PRIMI MII DE PLICURI. IN FIECARE ZI INTRA SUTE SAU MII DE OAMENI FE FORUM! VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!! JOCUL SE BAZEAZA PE O BINECUNOASCUTA LEGE DIN ECONOMIE SI ANUME LEGEA MULTIPLICARII PE CARE CRED CA POTI SA O INTELEGI. CRED CA MARILE MAGAZINE SE IMBOGATESC PT CA TU AI CUMPARAT O STICLA DE VIN. NU... SE CUMPARA INDUSTRIAL .. DECI DACA JOCI CORECT SI TRIMITI PLICURI, ADRESA TA VA PAREA PE MULT MAI MULTE SITE-RI SI VREI PRIMI CU MUUULT MAI MULTI BAI! BAFTA! !!!!!!!!

Sus

MesajScris: 09 Oct 2012, 00:28 
Neconectat

Buna seara!mi-am facut cont aici doar ca sa postez acest anunt in legatura cu aceasta apa.Acum 5-6 ani am inceput sa am niste migrene foarte puternice care ma afectau cam de 2 ori pe an si tineau 2-3 saptamani de la prima aparietie.in acest timp am fost la 3 neurologi din timisoare de la care am primit 3 diagnostice diferite dupa ce in prealabil am facut RMN si CT fara am spune vreun doctor ca am ceva anume la cap pana decurand cand al 3-lea care mi-a spus in primele 5 sec cand a vizualizat RMN-ul ca am o sinuzita,nu mai retin ce fel.Dupa aceasta m-a trimis la un orl-ist care mi-a confirmat spusele neurologului.am urmat un tratament cu antibiotice fara a avea vreun rezultat.mentionez ca primul si al doilea neurolog m-a diagnosticat cu migrena respectiv cefalee si m-au indopat cu tot felul de calmante si antiinflamatorii pana mi-au facut stomacul praf.Mentionez ca nu am fost niciodata adeptul produselor naturiste dar incercand atatea posibilitati de vindecare care au dat gres,am spus ca nu pot sa patesc nimic rau daca incerc aceste produse. Ulterior am aflat de la niste cunostinte mai indepartate ca au descoperit pe un teren de al lor de la munte un izvor.Facand analizele apei au descoperit ceva miraculos...in apa se gaseau mici particule de aur si argint.Timp de 2-3 ani sau dus cu apa la tot felul de analize si din cate stiu eu au fost la un centru mare de analize din Austria.Au inceput sa o imbutelieze dupa ce au primit acest drept.In urma cu 1 luni m-am intalnit cu respectivii si asa a fost intamplare sa am o durere din aceea de cap.Dupa ce le-am povestit in mare ce problema am mi-au dat o sticla de 2l de apa.Am consumat cate un paharel,circa 50 ml, dimineata pe stomacul gol si seara inainte de culcare.Vreau sa va spun ca dupa 1 saptamana mi-au trecut durerile complet.Acesta era ultimul lucru care credeam ca ma poate ajuta...o simpla apa.au promovat aceasta apa in germania si austria deoarece au stat o perioada buna de timp in germania iar acum cateva zile am hotarat sa ma alatur lor si sa promovam acesta apa si in Romania.probabil sunt mai mici cantitatile de aur si de argint in acesta apa care este naturala fiind extrasa si folosita exact cum se afla,fara modificari.Daca este cineva interesat as putea sa revin cu detalii despre continutul ei si tot ce tine despre acesta apa.Nu m-am interesat pana acum pentru ca nu credeam ca ea va fi solutia la problema mea, luand-o cu incredere deoarece cei care detin izvorul o consuma de mult timp. imi cer scuze pentru eventualele greseli tinand cont de acesta ora tarzie

Sus

MesajScris: 11 Oct 2012, 11:33 
Neconectat

Buna ziua! Ma intereseaza daca apa in care se tine argint este la fel de buna ca apa cu argint coloidal. Vreau sa o folosesc zilnic in locul apei plata.Cum sau unde se poate verifica daca argintul este pur?De unde se poate cumpara argint pur si la ce pret? Multumesc pentru raspunsuri

Sus

MesajScris: 12 Oct 2012, 02:19 
Neconectat

nu vreau sa va dau informatii false.stiu ca acesta apa nu are o concentratie foarte mare de argint incat sa fie folosita doar pentru o perioada scurta de timp.cel mai bine e sa ma documentez in zilele urmatoare si as putea sa va prezint analizele acestei ape,implicit concentratia de argint si aur.inca nu e stabilt un pret dar daca sunteti interesata si aveti incredere in acesta apa as putea sa va trimit o sticla fara nici un cost.lasati-mi o adresa de contact.o zi buna

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]