Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 15 Sep 2014, 12:26

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Apa cu Argint Coloidal
MesajScris: 04 Iun 2009, 06:01 
Neconectat

NICK,
Poti sa ma lamuresti mai pe intelesul omului 'de rand', despre mesajul tau mai lung.Ma intereseaza, insa explicatiile tale desi sunt f.bune, sunt prea stiintifice.
multumesc.:emb:

Apa cu Argint Coloidal, cred ca nu este buna de baut?

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 00:25 
Neconectat

Buna seara,
Apa cu argint coloidal, trateaza numeroase afectiuni, este certificata in Romania, doar ca noi nu stim ce efecte miraculoase are.

Eu specific, sub forma de citat, despre cercetatorii americani, care au descoperit cat de miraculoasa este.Persoane cu virusul Hepatitei B, D, C, au invins ptrin tratament cu apa de argint coloidal.
.....:emb:

'Cercetatorii au stabilit ca 0,088 mg de argint reprezinta cantitatea medie zilnica necesara organismului uman
Inca din 1983 Ministerul Sanatatii SUA a recunoscut si a aprobat argintul coloidal ca fiind un medicament nedaunator care poate fi eliberat fara reteta.
Iata cateva din studiile facute in laboratoarele Universitatii din Saint Louis SUA:
1. Stafilococus aureus (cauzator al unor boli cum ar fi: meningita,osteomielita etc )- a fost distrus cu o concentratie de 5 ppm
2. Shighela Bojdi (cauzator al dizenteriei) - a fost distrus cu o concentratie de 2,5 ppm
3. Salmonela - a fost distrusa cu 5ppm
4. Echerichia coli - distrusa cu o concentratie de 2,5 ppm
5. Pseudomonas aerighinoza - distrus cu o concentratie de 5 ppm
6. Streptococul pneumoniae - distrus cu o concentratie de 5 ppm
7. Streptococul mutans (cauzator principal al cariilor dentare) - a fost distrus cu o concentratie de 5 ppm
Ca urmare a acestor studii s-a pus întrebarea dacă celulele canceroase ar putea fi distruse în organism dacă asupra lor acţionează argintul coloidal? Doctorul Jerry Smith, ca urmare a cercetărilor sale afirma :"Când argintul coloidal a fost prezent în afecţiunea canceroasă celulele bolnave sau dediferenţiat şi anumite afecţiuni sau însănătoşit. '

Eu am sa merg ep mesajul lui Mowgli, sa aflu mai multe detalii, cum pot procura acest produs exceptional, dar f.putin cunoscut.

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 00:39 
Neconectat

Apa cu argint coloidal, este cel mai bun antibiotic, mai puternic decat penicilina, dar noi inca nu stim, pentru ca in nici o publicatie nu s-a vorbit si nu a fost abordat subiectul. Eu din:emb: google, am mers direct pe site, si iata ce am aflat::emb:

Ştiinţa modernă a demonstrat ca argintul este unul din cele mai puternice antibiotice naturale care au efect împotriva a peste 650 de organisme patogene – germeni, viruşi si fungi. Argintul este de asemenea şi cel mai puternic dezinfectant folosit în prepararea apei potabile chiar şi în navetele spaţiale. Rolul argintului în organismul uman poate fi descris ca un „sistem imunitar secundar”. Consumul zilnic al unei anumite cantitaţi in scop preventiv va face ca organismul uman sa fie protejat impotriva bolilor, va fi întinerit si plin de energie. Strămoşii noştri obţineau o oarecare doză de argint prin hrană. Tehnologiile moderne aplicatate în agricultură, cum ar fi spre exemplu ingrăşămintele chimice, au distrus 85% din rezervele de argint ale solului, astfel incât el nu mai exista în hrana pe care o consumăm.

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 00:45 
Neconectat

Apa cu argint coloidal, trateaza afectiuni cum ar fi scleroza in placi, hepatitele virale B,D, afectiunile urinare,oftalmologice, virozele, pietrele la rinichi, fiere, negi vorotici, diverse afectiuni fungice,etc.:emb:. Dar in tara noastra, medicii care sunt f,ignoranti, prefera sa lase pacientii in voia destinului, fara sa stie de cat de miraculoasa este apa cu argint coloidal.
Eu am citit numeroase exemple de pe net, despre marturii reale ale unor oameni de rand, care au invins multe boli, folosind apa de argint coloidal.

Sper ca viitorul dse acum in colo sa fie mai bun, ceea ce nu cred.:P

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 00:51 
Neconectat

Este total gresit a spune, chiar o aberatie, ca o fiinta umana ce va lua ca tratament apa cu argint coloidal, ca se va face albastru.Nu, din contra daca este respectata cantitatea ce trebuie inghitita nu se coloreza tenul.Tratamentul se aplica dupa cum va fi indicat de cel ce il prescrie, si nu se intampla nimic.

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 01:03 
Neconectat

adidasca,
de unde ai achizitionat, apa cu argint coloidal, si modul de tratament, cine ti l-a prescris, te rgo, imi raspunzi.?:shock:

Eu vreau sa fac tratament, contra pietrelor la ricnichi, dar nu stiu de unde sa o cumpar, costul ei.In farmacii numai exista de mult timp.,:roll: ignoranta romanului bat-o vina.

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 13:43 
Neconectat

Apa cu Argint Coloidal, este exceptionala, ca tot, tratamentele cu aceasta formula, sunt din cele mai eficiente, pe siteul pe care am intrat, m-am logat UDOVICICI COMPANY, (udovicici ) din google, se da 'apa cu argint coloidal, si se ajunge direct la sursa principala.8)

NICK,:emb:
BRAVO.Ai dreptate justa chiar, in ce priveste apa cu argint coloidal.La varsta ta atat de tanr, te felicit pentru cum te-ai documentat de bine, in ce priveste acest subiect pe forum.Eu am citit marturiile scrise ale unor fiinte care au fost extrem de suferinde, si cu Apa de argint coloidal, s-au tratat de diabet, pietre la fiere, ricnichi, afectiuni grave, pe care medicii romani sunt incapabili sa le lecuiasca.:roll:

Sus

MesajScris: 05 Iun 2009, 18:13 
Neconectat

Buna tuturor.
Eu am auzit de mai mult timp de argint coloidal. Niste prieteni din Germania imi spuneau ca folosesc argintul coloidal , doar atat ca in Europa de Est :shock: nu e destul de cunoscuta. E, cultura bato vina :?: .
Mi se par interesante postarile voastre. Astept cu nerabdare alte informatii. Pana atunci toate cele bune :D
Bye

Sus

MesajScris: 22 Iun 2009, 13:54 
Neconectat

si-i mai auzi pe unii "destepti" cum ii fac prosti pe alti oameni deschisi la minte...e normal ca ministerul sanatatii sa nu dea avizul pt un produs ce costa mai putin si din care nu au ce castiga, nu ati inteles ca totul este o afacere in sanatate????nu am incercat acest produs si sper sa nu am nevoie, dar daca ar fi cazul cu siguranta as incerca asa ceva in loc de operatii, citostatice etc etc etc care in definitiv nu prea te ajuta cu nimic!

Sus

MesajScris: 22 Iun 2009, 23:28 
Neconectat

Apa cu Argint Coloidal, este f.buna si se comanda online direct de pe site.
Are efecte exceptionale.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]