Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 18 Sep 2014, 20:42

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: am racit la ovare...ce fac?:(
MesajScris: 28 Feb 2007, 20:37 
Neconectat

Am stat cu spatele expusa la frig si la curent si m-am trezit cu o durere extraordinara d spate si de burta(ovare).
Secretia vaginala si-a schimbat textura si mirosul.
Nu stiu ce sa fac?Exista medicamente?pentru ca am inteles ca aceste raceli au repercusiuni grave pe viitor si aici ma refer la probleme de sarcina.
Astept sfaturile voastre....
Multumesc anticipat!

Sus

Subiectul mesajului: Re: am racit la ovare...ce fac?:(
MesajScris: 28 Feb 2007, 21:31 
Neconectat

buna . sunt medicamente pentru raceala , totusi indicat e sa mergi la medic , nu la toate persoanele un medicament actioneaza la fel si nici nu da acelasi rezultat .

am intalnit ff multe persoane care s-au tratat singure acasa cu diferite medicamente din auzite ...si cand au ajuns la medic ..mi-am pus mainile in cap .

boala se poate agrava .

Sus

Subiectul mesajului: :) iti zic eu...
MesajScris: 28 Feb 2007, 21:36 
Neconectat

eu m-am tratat ci tinctura de zmeur si mi-a trecut ..daca ai dureri mari poti sa iei ketonal dar nu stiu daca e bun pt.tine...sper sa-ti fie de folos...

Sus

MesajScris: 01 Mar 2007, 10:50 
Neconectat

ar fi bin\e sa consulti medic,dar intre timp bai pe aburi de ceai din coada soricelului zilnic,si chiar consumul acestui ceai cam amar dar indulcit numai cu miere de albine pt.mentinerea efectului.

Sus

MesajScris: 01 Mar 2007, 12:53 
Neconectat

Neaparat consult medical.De obicei tratamentul consta in antibiotice si antiinflamatorii, mai ales ca s-a schimbat si secretia .Dar pana la medic ,bai f.calde cu coada soricelului, galbenele ,cretisoara si cimbrisor si in acelsi timp trebuie consumat si ceai tot din aceleasi plante.DAR , neaparat la medic pentru ca daca ai un chist ovarian mai poti ramne gravida dar daca te pricopsesti cu anexita risti sa nu mai rami gravida sau poti face foarte usor o metroragie din raceala netratata corect,adica ajunge sa fie afectat endometrul uterin.Sanatate!
Mesaj modificat de autor pe 1.03.2007

Sus

Subiectul mesajului: cred ca am racit la ovare dar nu sut sigura
MesajScris: 19 Iul 2008, 13:38 
Neconectat

nu mi s-a schimbat secretia la culoare dar are un miros ciudat.dureri nu am doar la urinare oare m-am racit la ovare???sau este altceva?:?:

Sus

MesajScris: 21 Iul 2008, 15:13 
Neconectat

In cazul unei simple raceli ar trebui sa te faci bine cu urmatoarele tratamente naturale:
1) cataplasma varza (scrie-mi daca nu stii cum se face)- minim 2 sapt;
2) supozitoare Carpicon- 2/zi
Daca nu simti o amelioarare dupa 3-5 zile, atunci este o infectie.

Mesaj modificat de Administrator pe 21.07.2008

Sus

MesajScris: 04 Apr 2009, 15:02 
Neconectat

nu stiu..dar la mine e cam cu totul altfel.Eu urinez foarte greu,foarte des(de 5-6 ori/h)si ma ustura ingrozitor!!!...deja culoarea este schimbata spre un caramiziu...si nu stiu c sa fac..am ajuns sa-mi fie teama sa ma duc la baie...AJUTATI-MA VA ROG....:(

Sus

MesajScris: 06 Apr 2009, 00:07 
Neconectat

mergi sa ti faci o ecografie probabil ai pietre sau nisip la rinichi si au plecat pe canale si mergi la medicul de familie sa ti dea o trimitere sa ti faci neaparat o urocultura .sanatate

Sus

MesajScris: 24 Iun 2009, 16:40 
Neconectat

:emb:fetelor am am niste dureri groaznice in partea de jos si spatele,am facut analize-urina 0k,singele cica o infectie si anemie,aveti idee ce poate fi?urinez mai des dar nu am nici dureri nici usturimi???urina e sterila si analizele ei ok???daca stau cu picioarele goale si simt rece ma doare imediat in jos!!
Mesaj modificat de autor pe 24.06.2009

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]