Loading

Am uitat parola   |   Nu ai cont? Inscrie-te 

Prezentare Confidentialitate

Forum NaturaPlant

NaturaPlant.ro

Discuta si citeste acum despre produse naturiste, cure de slabire, celulita, ejaculare precoce,potenta,sani frumosi si despre multe alte afectiuni.
Acum este 30 Sep 2014, 18:50

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Administrare anticonceptionale Mercilon
MesajScris: 18 Noi 2007, 20:47 
Neconectat

buna sunt miha si o-sa incep si eu sa iau pastilele astea si vreau sa stiu si eu daca are ceva daca eu am avut hepatita a si eau mercilon nu dauneaza nu adica imi este foarte frica sa nu mai patesc ceva la ficat si daca te ingrasi tare de la astea

Sus

MesajScris: 22 Noi 2007, 04:33 
Neconectat

ati luat vreodata mercilon si ati consumat bauturi alcoolice? si apoi ati intretinut relatii sexuale cu partenerul de viata?sau ati fumat mai mult de un pachet de tigari pe zi si sa avti probleme?de genul "am ramas gravida?"astept raspuns

Sus

MesajScris: 02 Mar 2008, 11:47 
Neconectat

helloooo

o intrebare am si eu...
din cate stiu, orice ac protejeaza dupa primele 7 zile de tratament, daca sunt luate corect, nu?
bun...atunci pe prospectul de la mercilon de ce scrie "dupa 14 zile"?

nu de alta, dar eu si prietena mea am avut contact sexual neprotejat in a 15 zi, si vroiam sa stiu daca a fost protejata sau nu...

protectia e asigurata si in acele 7 zile de pauza, nu?

ms frumos

Sus

MesajScris: 12 Mar 2008, 17:37 
Neconectat

salutare!
am si eu o intrebare... am uitat sa iau 2 pastile la rand, de mercilon, asa ca peste 2 zile a aparut si menstruatia,ce ar trebui sa fac? sa opresc administrarea lor?:?:

Sus

MesajScris: 05 Apr 2008, 18:30 
Neconectat

eu am luat aceste pastile timp de un an de zile.pot spune ca am slabit de la ele si nu putin ci circa 6 kg,dar acum ca nu le mai iau am pus aceste kilograme la loc:(.iar in legatura cu cresterea sanilor,mie mi-au crescut destul de mult dar repet numai in perioada in care le-am luat.acum totul a revenit la fel ca in perioada de dinaintea administrarii lor.doctorul mi a recomandat karissa acum si sunt curioasa daca vor fi bune...

Sus

Subiectul mesajului: Am si eu o nelamurire
MesajScris: 13 Iun 2008, 09:06 
Neconectat

Buna ziua! Am inceput sa iau pentru prima oara anticonceptionale Mercilon acum 12 zile. Menstruatia mi-a trecut dupa 5 zile, insa dupa alte doua mi-a aparut o sangerare intermenstruala care dureaza deja de 5 zile si nu da semne ca s-ar opri(nu e vorba de abundenta ci pur si simplu ma trezesc dimineata cu ea). In prospect scrie ca este normal sa apara o astfel de reactie adversa, insa as dori sa stiu cate zile este normal sa dureze acesta. V-as fi recunoscatoare daca m-ati lamuri si pe mine cat mai repede! Va multumesc anticipat!
Mesaj modificat de autor pe 14.06.2008

Sus

MesajScris: 21 Iul 2008, 23:37 
Neconectat

buna.am nevoie de un sfat.de 3 luni iau anticonceptionale(mercilon)totul a fost ok pana knd am inceput un nou flacon imediat dupa cele 7 zile de pauza.trebuia sa incep cu cea de vineri si din greseala am luat o pe cea de joi.mi am dat seama abia duminica si atunci am luat2(sambta si duminica)imediat dupa 2 zile mi a venit menstruatia si nu trebuia(doar ce imi trecuse).e vreo problema,trebuie sa ma protejez altcumva pana termin flaconul sau?si e normal sa imi vina menstruatia??multumesc

Sus

MesajScris: 01 Aug 2008, 20:04 
Neconectat

hello...as vrea sa stiu ce pot face in cazu in care am luat pastila de maine in lok sa o iau pe cea de azi adica(am luat pastila de vineri sh azi e joi ce pot sa fac??

Sus

MesajScris: 29 Ian 2009, 22:40 
Neconectat

buna...am luat mercilon o luna de zile ...si cand trebuia sa imi zina a doua menstruatie ...nu a mai venit.pe toata perioada primei folii am avut scurgeri maronii...sa fie din cauza asta ,sa nu imi vina ciclul a 2-a luna.deja mi-a intarzia o saptamana.sau se regeleaza tot in organism si de aceea nu mi-a venit ?e un moment de ingrijorare ?..daca stie cineva va rog astept mesaj .Multumesc

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]